Header Ads

USA: Lider Ku-Klux Klanu zamordowany. [Video]

Frank Ancona, niepokorny twórca Tradycjonalistycznych Amerykańskich Rycerzy z Ku Klux Klanu, został znaleziony martwy w sobotę blisko Belgrade, w stanie Missouri. Jak powiedział szeryf hrabstwa Waszyngton, Zach Jacobsen: "Ciało 51-latka znajdowało się przy Wielkiej Rzece w obszarze słynącym z rodzinnych połowów". W poniedziałek śledczy poinformowali o aresztowaniu jego pasierba i żony w związku z oskarżeniem o morderstwo pierwszego stopnia lokalnego lidera KKK. 

Jacobsen w oświadczeniu wydanym w sobotę w nocy zaznaczał, że autopsja jest prowadzona, a przyczyna śmierci nie została jeszcze ustalona. Jednocześnie nazwał ten incydent "tragicznym i bezsensownym aktem przemocy". Śledczy powzięli informację o zniknięciu Ancony w piątek przez post na Facebooku, jednak jego samochód czarny Ford Fusion z 2015 został zlokalizowany przez pracownika Amerykańskiej Służby Leśnej w pobliżu Potosi w czwartek. Władze zabezpieczyły teren i w sobotę zwróciły się o pomoc do policji autostradowej w Missouri. Ciało zostało odnalezione na brzegu Wielkiej Rzeki koło Belgrade (Mo), w południowej części hrabstwa Waszyngton. 

W poniedziałek śledczy poinformowali, że Malissa Ann Ancona i Paul Edward Jinkerson Jr zostali oskarżeni o porzucenie zwłok, morderstwo pierwszego stopnia i manipulowanie dowodami. Zgodnie z oświadczeniem prawdopodobną przyczyną zgonu był strzał w głowę z broni palnej. Policja miała znaleźć krew podczas przeszukania domu. W dokumentach sądowych możemy przeczytać, że Malissa powiedziała śledczym, że jej biologiczny syn zamordował Anconę w trakcie snu. Przyznała się, że nie składała doniesienia na policję, próbowała zniszczyć dowody, a także, że działała w porozumieniu z Jinkerson'em. 


KMOV.com

Ancona nie był widziany od środy. Jak początkowo powiedziała śledczym jego żona, mężczyzna był wzywany przez swojego pracodawcę, aby zrealizować zlecenie dostarczenia części pojazdu. Z kolei pracodawca poinformował, że Ancona nie był wzywany przez niego. Koroner hrabstwa Waszyngton przekazał, że ciało zostało znalezione na drodze dojazdowej do rzeki przez przypadkową rodzinę, która była już w drodze na ryby. Znajdowało się kilka mil od miejsca, gdzie odnaleziono samochód mężczyzny. 

William Dickey, szef policji w Leadwood, powiedział Daily Journal, że w trakcie przeszukania domu Ancony odkryto otwarty, najprawdopodobniej łomem, sejf. Cała jego zawartość zniknęła, podobnie jak broń palna, którą Ancona miał w domu. 

Wiadomość o śmierci Ancony odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych w sobotę w nocy i niedzielę rano, w których pojawiło się wiele komentarzy ludzi zadowolonych z jego śmierci.

Źródło info: kmov.com
Źródło foto: Frank Ancona Jr, kmov.com


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.