Header Ads

Austria: Nakaz aresztowania sobowtóra Adolfa Hitlera

Austriacka policja w rodzinnym mieście Adolfa Hitlera, Braunau, poszukuje jego sobowtóra. Mężczyzna miał być widziany w kilku miejscach. Śledczy wydali nakaz aresztowania oskarżając go o "publiczną gloryfikację osobowości Hitlera". Młody mężczyzna ubrany jak dyktator III Rzeszy miał mieć identyczną fryzurę i wąsik. Lokalna prasa Oberoesterreichische Nachrichten donosi, że był widziany niedawno przez wielu mieszkańców. 

Jeden z mieszkańców napisał na Facebooku:

"Widziałem tego człowieka w Braunau wiele razy i zastanawiam się, czy to coś znaczy."

Tajemniczy mężczyzna, który nadal pozostaje niezidentyfikowany, ma około 25-30 lat. Co najmniej raz był widziany przed domem narodzin niemieckiego wodza. Sobowtóra również zaobserwowano w lokalnej księgarni jak przeglądał czasopisma o II Wojnie Światowej, a także został dostrzeżony w lokalnym barze, gdzie przedstawił się jako "Harald Hitler". Policja potwierdziła doniesienia mediów, zapewniając, że są "świadomi tej sytuacji" i już wydali nakaz aresztowania sobowtóra z podejrzeniem "odrodzenia nazizmu". Alois Ebner, rzecznik lokalnej policji, powiedział, cytowany przez austriacką agencję prasową - APA: 

"Publiczna gloryfikacja osobowości Adolfa Hitlera jest karalna w każdym przypadku"Zgodnie z doniesieniami lokalnych mediów: do śledztwa włączył się także  departament austriackiej agencji bezpieczeństwa wewnętrznego. 

Źródło info: nachrichten.at
Źródło foto:  By Anton-kurt (Own work) [CC BY-SA 3.0 at], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.