Header Ads

Terror w Paryżu: Żołnierz postrzelił napastnika z maczetą! [Video]

Francuski żołnierz otworzył ogień w stronę człowieka chcącego wejść do centrum handlowego niedaleko słynnego muzeum sztuki w Luwrze w Paryżu. Według doniesień mężczyzna miał krzyczeć "Allahu Akbar". 
Pierwsze informacje mówią o tym, że żołnierz będący na służbie otworzył ogień w samoobronie, gdy napastnik z maczetą go zaatakował przed centrum handlowym Louvre Carrousel w centrum Paryża. Mężczyzna około godziny 10:00 próbował wnieść dwa plecaki do sklepu. Rzecznik francuskiej policji powiedział, że napastnik miał krzyczeć "Allahu Akbar" w momencie ataku na żołnierza. Szef policji, Michel Cadot, poinformował, że zdarzenie jest atakiem terrorystycznym. "Mamy tu do czynienia z atakiem osobnika, który był wyraźnie agresywny i stanowił bezpośrednie zagrożenia, a którego komentarze prowadzą nas do przekonania, że chciał przeprowadzić atak terrorystyczny. Była również druga osoba, która zachowywała się podejrzanie i została zatrzymana, ale na razie nie wydaje się aby miała związek z atakiem."


Policja twierdzi, że wyznawca Islamu działał w pojedynkę. Wezwany na miejsce zespół saperów nie znalazł w plecakach żadnych materiałów wybuchowych. Premier Bernard Cazeneuve powiedział, że incydent miał "wyraźnie charakter terrorystyczny". 


Zaatakowany żołnierz doznał urazu ramienia. MSW potwierdziło, że miał miejsce "poważny incydent bezpieczeństwa". Napastnik został poważnie ranny w brzuch, po tym jak został postrzelony pięć razy. Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że miał rany na nodze. Obszar ataku został odgrodzony kordonem policji, a ludzie ewakuowani. Przerażeni turyści znajdujący się wewnątrz muzeum zostali przeniesieni do pomieszczeń, aby zapewnić im bezpieczeństwo wewnątrz budynku. Panika wybuchła w pobliskiej galerii i centrum handlowym Louvre Carrousel, które zostało ewakuowane. 

Francja jest w najwyższej gotowości po serii ataków terrorystycznych wyznawców Islamu w ostatnich latach, w których zginęło 230 osób. Od Charlie Hebdo w 2015 roku francuscy żołnierze patrolują ulice w miejscach turystycznych. Najnowszym śmiertelnym atakiem były wydarzenia w Nicei, gdy mężczyzna wjechał ciężarówką w tłum na nabrzeżu zabijając 86 osób. 

Do wyborów prezydenckich we Francji pozostało mniej niż trzy miesiące.

Źródło foto: Getty Images / Reuters / Twitter
Źródło info: Express.co.ukloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.