Header Ads

Policja w Ośrodku Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Dziś o godzinie 6:00 rano policja wkroczyła do siedziby Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie przy ulicy Suzina 6. Przedstawiciele stowarzyszenia poinformowali o tym na swoim koncie na Facebooku. Informacje potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Zgodnie z informacją na Facebooku policjanci mieli dokonywać przeszukania, zabezpieczać i wynosić komputery, laptopy, wszelkich nośników danych. Jak czytamy przeszukania miały dotyczyć także prywatnych mieszkań członków zarządu stowarzyszenia, którym "siłą odbierano tam komputery i telefony - nawet dzieciom, które tam mieszkają."

Szczegóły akcji nie są na razie podawane do publicznej wiadomości, jednak może chodzić o szefa Rafała Gawła, który m.in. wielokrotnie doprowadził do niekorzystanego rozporządzenia mieniem (zarówno kontrahentów, jak i banku), przywłaszczenia mienia znacznej wartości oraz sprzeniewierzenia pieniędzy kontrahentów. 

Przypomnijmy, że wniosek o delegalizację Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył w połowie stycznia ks. Jacek Międlar, który argumentował swoje działania "bezkarnością internetowego Ośrodka. (...) obrażaniem Polaków, patriotów, katolików i narodowców." Jak napisał ks. Międlar: 

"Żywię głęboką nadzieję, że na takich jak Gaweł oraz jemu podobnych, tak jak na komunistycznych zbrodniarzy, zostanie nałożona społeczna infamia, pozbawienie czci i honoru, a w najlepszym wypadku ekstradycja z kraju."

Źródło info: Wp.pl / Facebook / Twitter 
Źródło foto: Facebook

loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.