Header Ads

RPA: Czteroosobowa rodzina zamordowana na farmie.

Zwłoki czteroosobowej rodziny zostały odkryte na farmie Modderbult, około 20km od Balfour, we wtorek rano. Miejscowa wiejska społeczność jest w szoku. To czterech członków tej samej rodziny, którzy zostali zastrzeleni najprawdopodobniej podczas napadu na farmę. 

Zwłoki 48-letniego Louis'a Smuts'a, jego 42-letniej żony Belindy i ich rodziców 78-letniego Gert'a i 77-letniej Pauliny, zostały odnalezione na farmie Modderbult - podaje Netwerk24. Cała czwórka zmarła od ran postrzałowych w głowy. Psycholog z AfriForum obecnie zajmuje się wspieraniem dzieci Louis i Belindy - 21-letniego Marcel'a i 18-letniej Cherize. Jak mówi Nantes Kelder z AfriForum:

"Oni są zmuszeni do dorosłości ponieważ ich rodzina została zniszczona."Rzecznik policji, brygadier Leonard Hlathi poinformował, że w związku z morderstwem zostało aresztowanych dwoje podejrzanych. Toyota Prado, którą uciekli napastnicy, została znaleziona w Balfour.

Wouter Nel, przewodniczący Związku Rolników Balfour wspomina, że ciało Belindy leżało na kanapie w salonie. Była przykryta kocem, spod którego wystawała tylko głowa. Paulina została zastrzelona w głównej sypialni, jej ciało również zostało przykryte kocem. Zakrwawione zwłoki Louis blisko tylnych drzwi domu odkrył jego kolega. Jak mówi Wouter Nel: "ciało Louis było przykryte czarnym brezentem". Wg niego Gert został zamordowany w mieszkaniu, w którym on i jego żona żyli, około 30m od głównego budynku. 

"Podejrzewamy, że atak musiał wydarzyć się w poniedziałek wieczorem, ponieważ bydło Louis'a nie było w oborze."


Kolega Louis'a, który codziennie czekał na niego przy bramie gospodarstwa, aby wspólnie pojechać do miasta, zaniepokoił się brakiem jego obecności. 

"Kiedy nie przyszedł i nie odpowiadał jego telefon, mężczyzna wspiął się nad bramą w celu zorientowania się co jest nie tak. Drzwi były otwarte i wtedy znalazł zwłoki." - powiedział Wouter Nel.

Były pułkownik Sakkie Louwrens z Heritage Protection Group (HPG), organizacji zwalczającej przestępczość założonej przez byłych funkcjonariuszy policji, mówi, że liczba ataków na gospodarstwa rolne i małe domostwa wzrosła drastycznie w ostatnich czasach. HPG ściśle współpracuje z policją ogólnokrajową. 

Ian Cameron z AfriForum powiedział, że wydaje się jakby rząd "nie był przygotowany, aby chronić swoich obywateli". 

"Ile jeszcze osób musi zginąć, zanim zostaną podjęte drastyczne środki? Społeczności muszą, zgodnie z prawem, zacząć chronić siebie." - powiedział Cameron. 

Tymczasem Ludobójstwo Białych w RPA postępuje. Ostatnie doniesienia z tego regionu nie są zadowalające, zwłaszcza te mówiące o zacieśnieniu współpracy Prezydenta RPA Zumy z dyktatorem Zimbabwe Robert'em Mugabe, który otwarcie zwalcza białą rasę w swoim państwie. Zgodnie z doniesieniami Ian'a Cameron'a z AfriForum od początku tego miesiąca na farmach w RPA zostało zamordowanych co najmniej 11 osób. Jednocześnie odnotowano 30 ataków na gospodarstwa. 

Źródło info: News24.com
Źródło foto: Facebook


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.