Header Ads

MŚ w Hochfilzen: Dahlmeier z kolejnym złotem, Włoszka na podium. (Video)

Niemka Laura Dahlmeier zdobyła złoty medal w biegu indywidualnym na 15km podczas rozgrywanych w austriackim Hochfilzen Mistrzostw Świata. Mimo jednego pudła zawodniczka z RFN ukończyła wyścig na pierwszym miejscu z czasem 41:30.1. Srebro zdobyła solidna Czeszka Gabriela Koukalova, która na strzelnicy także popełniła jeden błąd. Do pierwszej Niemki straciła +24.7. Na najniższym stopniu podium niespodziewanie znalazła się bezbłędna na strzelnicy Włoszka Alexia Runggaldier. Koleżanka Dorothea Wierer z reprezentacji straciła do Dahlmeier +1:45.6.

Kolejne miejsca to także niespodzianki. Tuż za podium uplasowała się Finka Mari Laukkanen, która na strzelnicy popełniła tylko jeden błąd. Urodziwa blondynka straciła do pierwszego miejsca +1:56.8. Za nią, na piątej pozycji, znalazła się Rosjanka biegająca w barwach Korei Południowej - Ekaterina Avvakumova, która jako jedna z dwóch zawodniczek w pierwszej dziesiątce (druga to Runggaldier) była bezbłędna na strzelnicy.

Najlepszą z Polek okazała się Monika Hojnisz, która z jedną karną rundą zakończyła zawody na 30. miejscu. Magdalena Gwizdoń z jednym pudłem uplasowała się na 37. pozycji. Zawiodła Krystyna Guzik, która na strzelnicy popełniła aż cztery błędy, co dało jej 52. miejsce. Podobnym wynikiem na strzelnicy może pochwalić się Anna Maką, która zakończyła zawody na 84. miejscu.

Źródło foto: Screen, Youtube /  By Manzoni/Nordic Focus (Manzoni/Nordic Focus) [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons