Header Ads

RPA: Brutalny mord na małżeństwie - Aktualizacja.

Na początku tego tygodnia informowaliśmy o napadzie na dom małżeństwa Christine i Roger'a Solik przy Nottingham Road, w Midlands. W piątek ponad tydzień temu 70km od ich domu odnaleziono zmasakrowane ciało Christine, z kolei jej mąż, chory na Alzheimera, został uznany za zaginionego. W miniony poniedziałek jego ciało zostało odnalezione. 
Poniedziałkowy deszcz i mgła utrudniały poszukiwania zaginionego Roger'a Solik'a. Śledczy poruszali się na kajakach wzdłuż rzeki Lotheni. Po południu funkcjonariusze zauważyli brązowy obiekt, który okazał się być zwłokami poszukiwanego mężczyzny. Podobnie jak jego żona Roger miał związane ręce, a poszewka od poduszki była naciągnięta na jego głowę. Został dotkliwie pobity. 

Clive Foss, przewodniczący Stowarzyszenia Właścicieli Ziem w Nottingham Road, który aktywnie uczestniczył w poszukiwaniach, powiedział, że wspólnota zorganizowała się, aby razem szukać zaginionego Roger'a. 

"Jesteśmy w szoku, taki poziom agresji uderzy w każdą społeczność. Dlaczego sprawcy są tak gwałtowni aby zdobyć coś najmniejszą kradzieżą np. telewizor lub laptop? Poziom agresji skierowany był na starszą parę, niepełnosprawnego mężczyznę, bo byli łatwym celem? Chodzi mi o to jak można usprawiedliwić taką brutalność? Jak bardziej przerażająca może być śmierć od bycia pobitym, związanym i wrzuconym do rzeki?" - pytał Foss. 

Policja nadal poszukuje sprawców. 

Źródło info: Iol.co.za
Źródło foto: Independent Media


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.