Header Ads

PAP: "Zakończyła się V edycja Biegu Tropem Wilczym" [Video]

W całym kraju niedziela minęła pod znakiem obchodów pamięci Żołnierzy Wyklętych, których Święto już 1 marca. PAP poinformowało ustami rzeczniczki prasowej projektu "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" Barbary Konarskiej, że właśnie zakończyła się V edycja tego wydarzenia. Gościem imprezy był minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, a także kombatanci. 

"Zakończyła się piąta edycja Biegu Tropem Wilczym. Wszystko udało się naprawdę idealnie. Mieliśmy bardzo dobrą frekwencję, w Warszawie było to prawie 3tys. osób, czyli tyle ile tak naprawdę to miejsce może pomieścić. Wszystkie biegi wystartowały punktualnie, wszyscy uczestnicy byli zadowoleni. Odbył się też koncert, gra plenerowa cieszyła się dużym zainteresowaniem, zjedzona została także cała przygotowana dla uczestników grochówka. (...) To było takie miejsce spotkania różnych pokoleń w takim realnym znaczeniu. Bo mieliśmy i Żołnierzy Wyklętych i tych, którzy organizowali Bieg, czyli takie pokolenie środka i tych bardzo młodych ludzi, którzy chcieli pobiec. Tak naprawdę to dzisiaj zobaczyliśmy owoce tej ofiary Żołnierzy Wyklętych - wolność, radość i to cieszenie się tą wolnością, bo oni o to walczyli." 

Najstarszy uczestnik biegu obchodzi w tym roku 76. urodziny. Dla Żołnierzy Wyklętych pobiegła również przyszła mama, która lada moment oczekuje narodzin dziecka. "Piąta edycja udała się więc znakomicie, zapraszamy na szóstą i obiecujemy, że emocje nie będą mniejsze." - dodała rzeczniczka prasowa "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych."

Patronem medialnym Biegu była Polska Agencja Prasowa. 
Uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych odbyły się w całym kraju. W Krakowie przeszedł Marsz z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 


Źródło info: PAP, wpolityce.pl, Twitter
Źródło foto:  By Unknown. Photograph from the archives of Solidarnosc Walczaca, Poland. (http://swkatowice.mojeforum.net/post-vp19170.html) [Public domain], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.