Header Ads

MŚ w Lahti: Kraft ze Złotem, Stoch o 1.1 pkt za podium. [Video]

Austriak Stefan Kraft został Mistrzem Świata na skoczni normalnej w pierwszym konkursie indywidualnym w skokach narciarskich podczas Mistrzostw Świata w fińskim Lahti. Najlepszym z Polaków okazał się Mistrz Olimpijski z Soczi - Kamil Stoch, który zajął najgorsze z możliwych miejsc dla sportowca - czwarte.

Rywalizacja na skoczni HS100 w Lahti przebiegła w miarę w wyrównanych warunkach. Stefan Kraft po skokach na 99.5m w pierwszej serii i 98m w drugiej zapewnił sobie tryumf, wyprzedzając o 2.1pkt drugiego Niemca Andreasa Wellingera (96.5m, 100m). Na najniższym stopniu podium uplasował się kolega z reprezentacji srebrnego medalisty - Markus Eisenbichler, którego występ stał pod znakiem zapytania z powodu przebywania w jednym pokoju hotelowym z przeziębionym Karlem Geigerem. Zdobywca brązowego medalu oddał skoki na odległość 95m i 100.5m. Tuż za nim na 4. i 5. miejscu uplasowali się Polacy. Kamil Stoch z wynikiem 262.5pkt zajął najgorsze z możliwych miejsc dla sportowca - czwarte, z kolei Maciej Kot powrócił do swojego ulubionego piątego miejsca z dorobkiem 255.1pkt.

Dawid Kubacki, który popisał się w kwalifikacjach do wczorajszego konkursu, tym razem wylądował na ósmej pozycji po skokach na odległość 96.5m i 93.5m. Do udanych występów z pewnością wczorajszego konkursu nie może zaliczyć Piotr Żyła. Polak uplasował się na 19. miejscu.

Wszyscy zawodnicy oddali skoki z 11. belki startowej.

Kolejne zawody indywidualne, tym razem na skoczni dużej, odbędą się w nadchodzący czwartek.

Źródło foto:  Tadeusz Mieczyński [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons