Header Ads

Rasistowski atak na białego biskupa New Jersey? [Video][+18]

Podczas sobotniej popołudniowej mszy w Katedrze Najświętszego Serca w Newark 48-letni Charles Miller brutalnie uderzył biskupa New Jersey Manuel'a Cruz'a. Napastnik szybko został obezwładniony. Msza odbywała się ku czci baseballisty Roberto Clemente, który zginął w katastrofie lotniczej w 1972 roku w Nikaragui lecąc pomagać ofiarom trzęsienia ziemi. 

Jak widać na filmie Charles Miller powoli zbliża się do odprawiającego mszę kapłana, po czym w brutalny sposób atakuje go. Policjanci, którzy byli blisko zdarzenia szybko obezwładnili napastnika. Biskup Cruz został zabrany do szpitala, ale jego obrażenia nie były poważne. Otrzymał trzydzieści szwów na ustach. Jak powiedział po zdarzeniu biskup: 

"Jestem w bólu, w środku jestem trochę przerażony. Jestem tylko człowiekiem, a poza tym jestem OK."Cruz powiedział, że modlił się za Miller'a:

"Człowiek, który przyszedł do ołtarza jest moim bratem, byłem się modlić za niego. Modlę się za to, że będzie moment łaski dla nas wszystkich. My wiemy, że jesteśmy kochani i nie musimy się bać."

48-letni Miller odmówił komentarza w sprawie motywu ataku. W poniedziałek podczas krótkiej rozprawy przedstawił się jako "Wielebny Charles Miller". Został aresztowany bez możliwości zwolnienia za kaucją. Postawiono mu zarzut napaści i pobicia.

Kolor skóry napastnika może mieć znaczenie. Kilka lat temu w serwisie Youtube stało się modne wrzucanie w większości przez czarnych użytkowników filmików, na których atakują jednym ciosem białych ludzi. Najbardziej znanym przypadkiem jest atak dwóch czarnych nastolatków na starszą 72-letnią białą kobietę w kościele w 2015 roku.
Źródło info: CBS News

loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.