Header Ads

"Nie zasłonię się" - Marine Le Pen odmawia noszenia muzułmańskiej chusty. [Video]

Liderka Frontu Narodowego Marine Le Pen odmówiła założenia muzułmańskiej chusty przed spotkaniem z Wielkim Muftim podczas jej oficjalnej wizyty w Libanie. Tym samym do zaplanowanej rozmowy nie doszło. 

Kontrowersyjna polityk udała się do Libanu w celu wzmocnienia wsparcia jej kandydatury w nadchodzących wyborach prezydenckich we Francji. Zaplanowane spotkanie z Wielkim Muftim Szejkiem Abdul-Latif Derianem - najwybitniejszym sunnickim duchownym muzułmańskim w kraju - zostało odwołane w ostatniej chwili. Jak powiedziała Le Pen:

"Można przekazać moje uszanowanie Wielkiemu Muftiemu, ale nie zakryję się. Spotkałam się wcześniej z Wielkim Imamem Szejkiem al-Azharem w Egipcie bez zakładania chusty."

Rzecznik Wielkiego Muftiego powiedział, że współpracownicy Le Pen zostali poinformowani z wyprzedzeniem o wymaganiach dot. obowiązku noszenia nakrycia głowy podczas spotkania w libańskiej stolicy Bejrucie. Wcześniej po rozmowach z libańskim premierem Saadem Hariri, liderka Frontu Narodowego skrytykowała obecną politykę Francji w Syrii. Opisała syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada jako "jedyne realne rozwiązanie" dla powstrzymania ISIS przed przejęciem władzy w kraju zniszczonym wojną. Jak mówiła:

"Wyjaśniłam wyraźnie, że Baszar al-Assad byłby dziś oczywiście znacznie bardziej pocieszającym rozwiązaniem dla Francji niż gdyby ISIS doszło do władzy w Syrii, gdyż częściowo przejęli władzę w Libii po odejściu Kaddafiego." 
W trakcie wizyty Le Pen na Bliskim Wschodzie francuska policja przeszukała sedzibę partii Frontu Narodowego na przedmieściach Paryża w związku z oskarżeniami o zatrudnianie m.in. ochroniarza na fikcyjnym miejscu pracy w Parlamencie Europejskim. Wiceprzewodniczący partii Florian Philippot zarzuca obecnej władzy uderzanie w Le Pen tuż przed wyborami w postaci zwykłej politycznej zagrywki. Marine Le Pen zgodnie z ostatnio przeprowadzonym sondażem uzyskałaby najwyższy wynik w pierwszej turze wyborów prezydenckich, jednak ostatecznie przegrałaby w drugiej. O wydarzeniach w siedzibie partii informowaliśmy wczoraj. 

Źródło info: Express.co.uk
Źródło foto: Express.co uk


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.