Header Ads

MŚ w Hochfilzen: Niemiecka sztafeta ze złotem, kontrowersyjny Fourcade. [Video]

W pierwszej konkurencji Mistrzostw Świata w Biathlonie - sztafecie mieszanej - piękne zwycięstwo odniosła drużyna Niemiec. Drugie miejsce zajęła Francja, a trzeci na mecie zameldowali się Rosjanie. Nie obyło się bez kontrowersji. Niemiecka sztafeta mieszana, w składzie Vanessa Hinz, Laura Dahlmeier, Arnd Peiffer i Simon Schempp, odniosła pierwsze zwycięstwo na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Hochfilzen. Złoci medaliści ukończyli zawody z czasem 1:09:06.4h i siedmioma dobieraniami. Srebrny medal powędrował do francuskiej ekipy w składzie Anais Chevalier, Marie Dorin Habert, Quentin Fillon Maillet i Martin Fourcade, którzy z jedną karą i ośmioma dobieraniami stracili tylko 2.2s do Złota. Na najniższym stopniu podium zameldowali się Rosjanie, w składzie Olga Podczufarowa, Tatiana Akimowa, Aleksander Łoginow i Anton Szypulin. Na najgorszym dla sportowca miejscu - 4. - znalazła się reprezentacja Włoch; piąta była Ukraina, szósta Szwecja, a siódme Czechy. 

Do zawodów przystąpiło 25 reprezentacji walczących o pierwsze medale na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Pogoda dopisała zawodnikom - było słonecznie i bezwietrznie. Na początku czyste strzelanie Hinz dało prowadzenie Niemcom, jednak później podwójne dobieranie sprawiło, że na czoło wysunęły się Włoszki z Lisą Vittozzi na zmianie. W trzecim strzelaniu Peiffer z czystym kontem w stójce i "w leżaku" zapewnił Niemcom 11-sekundową przewagę nad pozostałymi. Równie dobrze spisał się Schempp, który nie dał szans rywalom w biegu do mety. Laura Dahlmeier po biegu powiedziała: 

"To niesamowity dzień dla nas wszystkich. To wspaniałe wygrać w pierwszym dniu i zdjąć presję."
Na początku czwartej zmiany Martin Fourcade umyślnie spowodował upadek kończącego swój występ Alexandra Łoginowa. Zgodnie z przepisami za takie zachowanie powinien zostać zdyskwalifikowany, jednak Rosjanie nie zdecydowali się na złożenie protestu. Z kolei w walce o srebro Francuz ponownie dał znać o sobie zajeżdżając drogę w sprincie do mety Antonowi Szypulinowi. 

Polska reprezentacja, w składzie Anna Mąka, Kinga Mitoraj, Łukasz Szczurek i Rafał Penar, zajęli słabe 23. miejsce. Sukcesem naszej drużyny jest uniknięcie zdublowania. Kinga Mitoraj zaliczyła karną rundę, z kolei łącznie Polacy dobierali dziesięć razy docierając do mety z siedmioma minutami straty. 


Już dzisiaj wielki dzień dla Pań podczas Mistrzostw Świata w Hochfilzen - konkurencja sprintu i zacięta walka największych gwiazd obecnego sezonu. Sztafeta Mieszana Mistrzostwa Świata Hochfilzen - 09.02.2017
MKRAJSKŁADCZASWYNIK NA STRZELNICY
1.NiemcyVanessa Hinz » Laura Dahlmeier » Arnd Peiffer » Simon Schempp1:09:06.4 0+7
2.FrancjaAnais Chevalier » Marie Dorin Habert » Quentin Fillon Maillet » Martin Fourcade »+2.21+8
3.RosjaOlga Podczufarowa » Tatiana Akimowa » Aleksander Łoginow » Anton Szypulin »+3.20+4
4.WłochyLisa Vittozzi » Dorothea Wierer » Lukas Hofer » Dominik Windisch »+28.70+6
5.UkrainaOłena Pidhruszna » Julia Dżyma » Serhij Semenow » Dmytro Pidruczny »+35.60+8
6.PolskaAnna Mąka » Kinga Mitoraj » Łukasz Szczurek » Rafał Penar »+6:58.31+10


Źródło foto: Screen, Youtube
Źródło info: Biathlon.pl / BiathlonWorld


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.