Header Ads

Niemcy: Azylanci podejrzani o seksualne ataki na pięć nastolatek.

Śledczy z Niemiec wszczęli śledztwo przeciwko dwóm azylantom, którzy są podejrzani o seksualne napastowanie pięciu nastoletnich dziewcząt. Nastolatki miały być wykorzystane seksualnie na publicznym basenie. Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w miejscowości Bad Oldesloe w północnych Niemczech, w kraju związkowym Schleswig-Holstein.

Wstępne informacje policji sugerują, że dziewczęta w wieku od 12 do 14 lat były "dotykane pod wodą" przez "dwóch mężczyzn o południowych rysach". Incydent został zgłoszony przez ofiary ratownikowi, który wyrzucił podejrzanych z basenu i powiadomił organy ścigania. Jak się okazało mężczyźni to azylanci w wieku 23 i 34 lat, którzy mieszkają w Bad Oldesloe. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie, jednak nie podaje narodowości domniemanych sprawców. 

Według Vereinigte Stadtwerke GmbH, która zarządza basenem, w budynku znajduje się tylko jedna kamera przy wejściu. Nagranie obecnie jest w rękach policji, która ma dokonać jego oceny. Hartmut Jokisch, aktywista z lokalnego między-kulturalnego centrum twierdzi, że "należy być ostrożnym, ponieważ pochopne oceny mogą zepsuć obraz tych ludzi".

Podobne incydenty z udziałem tzw. "uchodźców" w Niemczech zdarzają się bardzo często, szczególnie w ośrodkach wypoczynkowych czy na basenach. Wiele z nich było relacjonowanych przez lokalne media. W kwietniu 2016 roku, 27-letni migrant został aresztowany za seksualny atak na dwóch 9-letnich dziewczynkach na basenie w niemieckim mieście Rendsburg. Z kolei w Norderstedt w marcu 2016 roku miał miejsce podobny atak. Dwóch ubiegających się o azyl - dorosły i 14-latek - zostali oskarżeni o próbę gwałtu. Jednak najbardziej uderzającym przypadkiem napaści na tle seksualnym przez tzw. "uchodźców" były wydarzenia z Sylwestra 2015 w całych Niemczech. Według danych z raportu policyjnego, ujawnionego w listopadzie, łącznie doszło wtedy do 881 przestępstw seksualnych z udziałem ponad 1231 kobiet. Trzeba mieć na uwadze, że to sprawy zgłoszone i zarejestrowane, a pozostaje tzw. ciemna liczba przestępstw, która mogła być wielokrotnie wyższa w skali całego kraju. 

Oprócz Niemiec seksualne napaści ze strony tzw. "uchodźców" na lokalną białą ludność są niemalże codziennością w Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Finlandii czy Szwajcarii. Policja w Szwecji zaleciła kobietom nie wychodzenie w pojedynkę z domów.

Źródło info: Independent
Źródło foto: Thiemo Schuff, Wikipedialoading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.