Header Ads

MŚ w Hochfilzen: Fourcade wraca na tron, dwóch Norwegów na podium. [Video]

Francuz Martin Fourcade zdobył złoty medal w rozgrywanym dzisiaj biegu pościgowym na 12.5km w austriackim Hochfilzen. Fourcade został Mistrzem Świata z jednym pudłem i czasem 30:16.9min. Srebro powędrowało do świetnie dysponowanego Norwega Johannes'a Thingnes'a Boe, który pomimo trzech błędów na strzelnicy zdołał stracić tylko +22.8s do lidera. Na najniższym stopniu podium stanął weteran biathlonu i kolega Boe z reprezentacji - Ole Einar Bjoerndalen. Mąż Daryi Domrachevej stracił do Fourcade'a +25.6s popełniając tylko jeden błąd w strzelaniu.

Tuż za podium uplasował się Rosjanin Anton Shipulin, który pudłując raz na strzelnicy zameldował się na mecie ze stratą +33.6s. Shipulin awansował aż 21. miejsca jakie zajmował po sprincie. Piąty był Czech Ondrej Moravec z dwoma pudłami na koncie i czasem gorszym od Francuza o +34.0s. Na szóstej pozycji znalazł się Amerykanin Lowell Bailey z jednym pudłem i stratą +34.7s. Zwycięzca sprintu - Niemiec Benedikt Doll - ukończył bieg na dochodzenie dopiero na 11. miejscu.

Grzegorz Guzik zajął 57. miejsce ze stratą +5:51.4min i sześcioma pudłami na strzelnicy.

Źródło foto: Screen, Youtube