Header Ads

Hamburg: Lotnisko ewakuowane, co najmniej 68 osób z problemami z oddychaniem.

Lotnisko w Hamburgu zostało ewakuowane po tym jak straż pożarna dostała wezwanie związane z doniesieniami o co najmniej sześćdziesięciu ośmiu osobach, które miały mieć trudności z oddychaniem. Wydarzenie jest następstwem widocznego "wycieku" gazu. Niepotwierdzone informacje sugerują, że podejrzany gaz strumieniowo dostał się na lotnisko przez system klimatyzacji. 


Alarm został podniesiony około południa, kiedy kilka osób zgłaszało nieprzyjemny zapach i skarżyło się na problemy z oddychaniem, silny kaszel i pieczenie w okolicach oczu. Na miejscu pojawiły się ekipy straży pożarnej i karetek pogotowia. Służby ratownicze szybko ewakuowały lotnisko z setkami pasażerów i pracownikami, którzy zmuszeni zostali do czekania na parkingu w temperaturze poniżej zera. Wszystkie loty początkowo były kierowane do innych miast, ale obecnie pasażerowie są ponownie wpuszczaniu na terminal lotniska w Hamburgu, jednak ruch samolotów nie został jeszcze wznowiony. 

Uważa się, że co najmniej 68 osób zostało rannych podczas incydentu, ale nie jest jasne czy istnieją inne poważne urazy. Straż pożarna utworzyła miejsca leczenia dla poszkodowanych, w których osoby dotknięte niebezpieczną substancją są badane i w razie potrzeby zabierane do szpitala. 

Służby orhcony środowiska straży pożarnej obecnie próbują ustalić dokładnie o jaką substancję chodzi. 

Hamburg jest piątym co do wielkości lotniskiem w Niemczech, obsługuje 16 mln pasażerów rocznie. Źródło info: Express.co.uk
Źródło foto: Twitter


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.