Header Ads

MŚ w Hochfilzen: Dahlmeier ze Złotem, udany powrót "Królowej Powrotów". [Video]

Niemka Laura Dahlemier obroniła tytuł Mistrzyni Świata i wygrała bieg na dochodzenie w austriackim Hochfilzen na 10km. Do zdobycia złotego medalu wystarczył jej czas 28:02.3min z tylko jednym pudłem na strzelnicy. Drugie miejsce zajęła "Królowa Powrotów" Białorusinka Darya Domracheva, która do Dahlmeier straciła +11.6s nie mając żadnego pudła na koncie. Brązowy medal padł łupem złotej medalistki ze sprintu Czeszki Gabrieli Koukalovej, która mając trzy błędy na strzelnicy straciła tylko +16.6s do Niemki. 

Tuż za podium uplasowała się tegoroczna ME Rosjanka Irina Starykh z czystym strzelaniem i stratą 35.9s. Francuzka Justine Braisaz dobiegła do mety jako piąta z jedną karą i stratą 36,1s do liderki, z kolei tuż za nią pojawiła się jej koleżanka z reprezentacji Marie Dorin Habert z trzema pudłami na koncie i 36.3s straty. 

Emocje w dzisiejszym biegu były niemalże od samego początku. Podczas pierwszego strzelania Koukalova miała problemy z amunicją zaliczając dwa pudła, z kolei Dahlmeier mając na koncie jeden błąd na strzelnicy wybiegła z rundy z 6-sekundową przewagą. W drugim podejściu Koukalova nie pudłowała i wróciła do rywalizacji, z kolei będąca w sprincie na 27. miejscu Darya Domracheva strzelała wolno, ale czysto wskakując na 9. pozycję. W pierwszym strzelaniu w "stójce" Koukalova nie trafiła raz, podczas gdy Dahlmeier, Makarainen i Domracheva strzelały czysto, to sprawiło, że Białorusinka znalazła się już na trzecim miejscu. W ostatniej wizycie na strzelnicy Niemka podeszła do tej próby bardzo ostrożnie, co opłaciło się czystym strzelaniem, a tym samym zdobyciem drugiego złotego medalu w tym tygodniu. Mistrzyni Olimpijska z Sochi, Białorusinka Darya Domracheva pokazała mistrzowską formę nie popełniając żadnego błędu w ostatnim strzelaniu i rozpoczynając bieg do mety po srebrny medal. Jedno pudło strąciło Makarainen z podium, otwierając drogę do brązowego medalu złotej medalistki ze sprintu Gabrieli Koukalovej, która nie była w stanie pokonać Domrachevej. Domracheva znana jako "Królowa Powrotów" z powodu jej niesamowitych występów w beznadziejnych sytuacjach, tak skomentowała swój dzisiejszy występ:

"Ostatnio usłyszałam dziennikarzy nazywających mnie "Dziewczyną Powrotów", a dzisiaj to zrobiłam."

Po osiemnastu miesiącach przerwy od biathlonu Białorusinka nie kryła radości ze zdobycia srebrnego medalu:

"Najtrudniejszym elementem było połączenie wszystkich elementów biathlonu razem. Czasami strzelanie nie było dobre, czasami bieg. Dzisiejszy medal był kombinacją."

Złota medalistka Laura Dahlmeier na konferencji po zawodach opowiadała o swojej pewności siebie w biegu na dochodzenie:

"Mówiłam wszystkim moim przyjaciołom, jeśli chcecie przyjechać do Hochfilzen, przyjedźcie na bieg na dochodzenie."


Z kolei Gabriela Koukalova przyznała, że podczas biegu miała wątpliwości co do zdobycia jakiegokolwiek medalu dzisiaj:

"Miałam trochę problemów z amunicją. Wtedy żegnałam się z medalem."
Magdalena Gwizdoń ostatecznie skończyła bieg na 25. miejscu, Krystyna Guzik z trzema karnymi rundami na 47. pozycji, a Monika Hojnisz pudłująca cztery razy uplasowała się na 51. miejscu.

Źródło foto: Screen, Youtube
loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.