Header Ads

ZEA zakazuje dzikich zwierząt domowych.

Obywatele Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie będą już mogli trzymać dzikich zwierząt w swoich domach. ZEA właśnie wprowadziło zakaz trzymania dzikich zawierząt - takich jak lwy czy tygrysy - jako zwierząt domowych. Dla niektórych w państwie bogatym w ropę, posiadanie geparda jest symbolem statutusu, teraz będzie karane więzieniem lub grzywną. 

Wielkie koty były uchwycane na zdjęciach w serwisach społecznościowych podczas spacerów. Zdjęcia pokazywały lwy z tyłu samochodów czy pięć tygrysów na plaży w Dubaju. Nic dziwnego, że urzędnicy są zaniepokojeni zagrożeniem jakie niosą ze sobą zwierzęta swobodnie przemieszczające się po miastach. 


Nowe prawo zakazuje obrotu i własności "wszystkimi rodzajami dzikich zwierząt i udomowionych, ale niebezpiecznych". Zwierzęta te mogą być przetrzymywane jedynie w ogrodach zoologicznych, parkach przyrody, cyrkach, ośrodkach hodowlanych i badawczych. Każdy, kto ma dużego kota lub innego rodzaju egzotyczne zwierzę, musi liczyć się z karą do sześciu miesięcy więzienia i karą grzywny do 500 tys. dirhamów, czyli 136 tys. dolarów. Arabski dziennik Al-Ittihad donosi, że kara wzrośnie do 700 tys. dirhamów dla wszystkich osób, które wykorzystują dzikie zwierzęta do "terroryzowania" innych. 

Nowe prawo dotknęło hodowców tradycyjnych zwierząt. Właściciele psów muszą uzyskać zezwolenie i trzymać swoje zwierzęta na smyczy w miejscach publicznych. Niespełnienie tego warunku może prowadzić do wymierzenia kary do 100 tys. dirhamów. Taką sama kara zostanie nałożona na właścicieli, którzy nie szczepią swoich pupili. Miłośnicy psów mają czas do połowy czerwca, aby nabyć niezbędną licencję i szczepienia.

Źródło foto: By Dcoetzee (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.