Header Ads

Brytyjskie MON z kontraktem na broń laserową.

Siły zbrojne Wielkiej Brytanii prowadzą badania nad bronią laserową w celu wykorzystania jej przeciwko Rosjanom. Ministerstwo Obrony Narodowej właśnie ogłosiło podpisanie nowego kontraktu na produkcję prototypowej niszczycielskiej, futurystycznej broni laserowej, w którą mają być wyposażone brytyjskie siły.

Broń laserowa wkrótce może stać się ważną częścią brytyjskiej armii pośród trwających globalnych napięć. To, co było kiedyś domeną "Star Wars", dziś może stać się rzeczywistością, gdyż kraje na całym Świecie prowadzą badania nad coraz to bardziej niszczycielską bronią. Transakcja warta 30 milionów funtów będzie opierać się na rozwijaniu broni laserowej zbudowanej przez konsorcjum brytyjskich firm od technologii obronnej - zwanych Dragonfire, z demonstracją nowego systemu w 2019 roku.


Wielka Brytania od dawna cieszy się renomą światowego lidera w dziedzinie innowacji, a to jest naprawdę przełomowy projekt. System trafi do eksploatacji w połowie 2020 roku, jeśli próby z The Laser Directed Energy Weapon [LDEW] będą udane. Broń będzie montowana na statkach. Minister obrony Harriet Baldwin był pełen uznania dla projektu twierdząc, że zwiększy pozycję Wielkiej Brytanii jako twórcy nowatorskiej broni.

"The Defence Innovation Initiative i Fundusz Innowacji Obronnej mają na celu zachęcenie wyobraźni, pomysłowości i przedsiębiorczości, w dążeniu do utrzymania przewagi militarnej w przyłości."Działa laserowe mogą stać się ważną częścią broni przyszłości. Aby wyrządzić poważne szkody nie będzie potrzeba amunicji lub rakiet, ale tylko źródła zasilania. Przychylni projektowi twierdzą, że to wszystko sprawi, iż wydatki na armie spadną, a Wielka Brytania stanie się zamożniejsza.

Źródło foto: By US Air Force [Public domain], via Wikimedia Commons

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.