Header Ads

Wlk. Brytania: Brutalny atak Afgańczyka na policjantów. [Video]

Mężczyzna, który był skazany za brutalne morderstwo w Holandii i został skazany na życie w Wielkiej Brytanii, zaatakował młotkiem dwóch policjantów. Cała sytuacja wyglądała jak z filmu grozy.

Afgańczyk - Jamshid Piruz - zamachnął się kiedy został zagoniony w róg przez policjantów. Stróże prawa zostali wezwani na miejsce po szeregu włamań do garaży. Kamera umieszczona na mundurze jednego z policjantów pokazała jak Pirus jest otoczony przez funkcjonariuszy policji: Jessicę Chick i Stuart'a Young'a, zanim dokonał zamachu młotkiem na ich życie.

Sąd przesłuchał policjantów, którzy trzykrotnie użyli tasera, jednak bezskutecznie ze względu na grube ubranie napastnika. Funkcjonariuszka Chick była uwięziona za filarem i krzyczała, gdy Afgańczyk zamachnął się na nią. W trakcie przesłuchania powiedziała:

"Nigdy w swoim życiu nie byłam tak przestraszona. Nigdy nie byłam w sytuacji, gdy myślałam, że "to jest to, ja umrę i będę mieć martwy mózg".

Funkcjonariusz Young został trafiony w szyję. Jak opowiada to był horror.

Piruz przyznał się do winy w Hove Crown Court w związku z zarzutem włamania, a także dwoma zarzutami usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w sposób zamierzony i brutalny. 35-latek wcześniej odbył karę 6 lat z 12 pozbawienia wolności, nałożonej na niego w 2007 roku za morderstwo poprzez podcięcie gardła kobiecie w Almere, w Holandii. Przyjechał do Wielkiej Brytanii w grudniu 2015 roku, aby zobaczyć swoich krewnych, ale zabrakło mu pieniędzy na lot do domu. Gdy obsługa lotniska powiedziała, że musi zapłacić za bilet, splunął na pracownika easyJet. Sąd skazał go wówczas na zapłacenie odszkodowania.


Po tym zaczął okradać garaże w Crawley w Sussex, gdzie ukradł narzędzia, w tym młotek. Wezwano policję, gdy mieszkaniec okolicy zobaczył Piruza podejmującego kolejną próbę włamania, co w dalszym biegu wydarzeń doprowadziło do ataku na funkcjonariuszy policji.

Sędzia Jeremy Gold QC skazał Piruz'a na minimum sześć lat pozbawienia wolności, po czym powiedział mu:

"To był incydent przemocy, naprawdę przerażający. Funkcjonariusze obawiali się o swoje życie, a ty nie miałeś powodu by ich zaatakować."

Piruz twierdzi, że cierpiał na ostre epizody psychotyczne. Sędzia kontynuował:

"Jesteś potencjalnie bardzo niebezpiecznym człowiekiem i skłonnym do wybuchów przemocy, gdy jesteś zestresowany, z małą lub bez możliwości kontrolowania tych wybuchów."

Simon Blackford, broniąc, powiedział, że jego klient, który szlochał na ławie oskarżonych, był skruszony, "cierpi na zespół stresu pourazowego po tym jak był świadkiem morderstwa swoich rodziców przez talibów, gdy miał 11 lat, a także ze względu na inne doświadczenia życiowe podczas wojny w Kabulu."

Źródło info: BBC
Źródło foto / video: Sussex Police

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.