Header Ads

Wenecja: Migrant utonął w kanale, nikt nie skoczył go ratować. [Video]

Migrant pochodzący z Afryki utonął w Grand Canal w Wenecji. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez turystów i mieszkańców na swoich telefonach. Nikt nie zdecydował się na ratowanie młodego mężczyzny.


Pochodzący z Gambii, 22-letni Pateh Sabally wskoczył do wody z molo i zaczął płynąć na środek dużego kanału. Setki przypadkowych ludzi było świadkami tej sceny. Na ratunek mężczyźnie rzucono co najmniej trzy koła ratunkowe, jednak nie chciał się ich złapać, co tylko wzmogło spekulacje, że chciał popełnić samobójstwo.

Włoscy śledczy wszczęli śledztwo w sprawie incydentu po opublikowaniu wideo w internecie, na którym ma być słychać rasistowskie odzywki. Jedna osoba krzyczała: "One jest głupi. On chce umrzeć.", inna: "Wracaj do domu". Widzowie tej sceny parskają śmiechem, kiedy jeden z mężczyzn mówi: "Pozwólcie mu umrzeć w tym momencie".

Setki świadków śmierci migranta zobaczyło później jego martwe ciało wyciągane z wody, owinięte w niebieskim worku i przywiązane do drabiny.

Świadek Abdus Sattar z Bangladeszu potwierdził, że utonięcie wyglądało na samobójstwo. Włoskie media podały, że Sabally miał pozwolenie na pobyt we Włoszech.

Wg. oficjalnych statystyk ponad 181.000 czarnych i oliwkowych migrantów przybyło do Włoch statkami w 2016 roku, większość z nich pochodzi z Afryki subsaharyjskiej. Frontex wraz z włoską Strażą Wybrzeża "ratując" ich z płytkich wód u wybrzeży Libii realizują Plan Kalergi i działania zaplanowane przez żydowską finansjerę na czele z George'm Soros'em, który przyznał się do sterowania masową migracją.

Źródło info: DailyMail
Źródło foto: Screen, Youtube

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.