Header Ads

Austria: Naloty policji na meczety i mieszkania wyznawców Islamu. [Video]

800 austriackich funkcjonariuszy dokonało nalotów na meczety i mieszkania w związku z powiązaniami podejrzanego kaznodziei z Państwem Islamskim. Osiem osób zostało aresztowanych po akcji antyterrorystycznej w Grazie i Wiedniu. 


Islamski kaznodzieja był podejrzewany o pranie mózgów nastolatków, którzy mieli walczyć dla Państwa Islamskiego. Jak podają lokalne media funkcjonariusze otworzyli mieszkania i nieoficjalne meczety w dwóch miastach w ramach represji wobec ludzi z byłej Jugosławii dążących do ustanowienia dżihadu w Austrii. 

Naloty nie były połączone z zeszłotygodniowym aresztowaniem podejrzanego 17-letniego islamskiego ekstremisty w Wiedniu, a z islamskim kaznodzieją z Bośni, który został skazany na 20 lat w lipcu ubiegłego roku w Grazie za rekrutację młodych żołnierzy w struktury ISIS. Oskarżony, znany jako Ebu Tejma, przeprowadzał pranie mózgu kilkudziesięciu osobom w wieku od 14 do 30 lat. Kilku z nich zaciągnął w szeregi Państwa Islamskiego walczącego w Syrii. Tejma uciekał z Bośni do Wiednia po rozpadzie Jugosławii i "występował" ze swoimi kazaniami w różnych austriackich i południowych miastach Niemiec, stając się kluczową postacią w promocji dżihadystycznej propagandy. Został aresztowany podczas represji wobec sieci austriackich islamistów w 2014 roku i zaprzeczył stawianym mu zarzutom. 

Dotychczas w Austrii nie było żadnego zamachu w ostatnich latach przeprowadzonego przez wyznawców Islamu. Jednak około 300 osób opuściło lub zamierza opuścić Austrię by walczyć w Syrii w szeregach Państwa Islamskiego. Według ministerstwa spraw wewnętrznych około 40 z nich tam zginęło, a 90 wróciło do Republiki Austrii. 

W piątek policja zatrzymała obywatela austriackiego pochodzenia albańskiego w związku z planowaniem ataku terrorystycznego w Wiedniu. 

Źródło: DailyMail
Źródło foto: Screen, Youtube

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.