Header Ads

Austria: Muzułmanka kłamała ws. 'rasistowskiego' ataku.

Młoda muzułmanka twierdziła, że została wepchnięta przed pociąg za noszenie chusty. Doniesienie dziewczyny, przedstawianej jako Sinem, są obecnie kwestionowane przez policję w Wiedniu. Śledczy sprawdzili nagrania z kamer CCTV ze stacji Wien-Döbling i nie znaleźli incydentu. 


14-latka twierdziła, że została wepchnięta przed pociąg za bycie muzułmanką. W mediach społecznościowych napisała, że została nazwana "terrorystką" i zepchnięta na tory przez człowieka, który zaatakował ją za islamską chustę na dworcu w stolicy Austrii - Wiedniu. Na anty-rasistowskim forum pisała, że została uratowana przez innego człowieka, który wciągnął ją na peron przed pociągiem S-Bahn w ostatniej chwili. Do sytuacji miało dojść na stacji  Wien-Döbling. 

Dziewczyna, której najbliżsi pochodzą z Turcji, powiedziała, że została zabrana do szpitala z niewielkimi obrażeniami i jej rodzice, jak tylko dowiedzieli się co się stało, złożyli doniesienie w związku z popełnieniem przestępstwa.  

Lokalne media podają, że Irina Steirer, rzecznik policji wiedeńskiej, zaprzecza jakoby do podobnego zdarzenia w ogóle doszło. Oficerowie przeszukali nagrania z peronu i nie znaleźli śladów incydentu opisywanego przez 14-latkę. 

"Przejrzeliśmy CCTV w czasie, gdy zdarzenie przypuszczalnie miało mieć miejsce. Na zapisach nic nie widać. Zarówno rzekoma ofiara, jak i oskarżony są ujęci w kamerze, ale nic się nie dzieje, a osoby są po prostu widoczne w pociągu."

Wiedeńska policja obecnie rozważa skierowanie wniosku o oskarżenie dziewczynki o złożenie fałszywego doniesienia, a nawet oszczerstwa. Pierwotne twierdzenia 14-latki zostały szeroko relacjonowane w austriackich mediach i jedna z anty-rasistowskich grup oskarżyła austriackiego Ministra Spraw Zagranicznych i Integracji, Sebastiana Kurza, że wezwał do zakazu noszenia islamskich chust przez urzędników. 

W zeszłym miesiącu Amerykanka, Yasmin Seweid, twierdziła, że trzech mężczyzn krzyczało "Donald Trump!" atakując ją i próbując zerwać hidżab w metrze w Nowym Jorku. Nowojorska policja twierdziła, że kobieta wymyśliła incydent i obciążyła ją za złożenie fałszywego doniesienia i utrudniania działania administracji rządowej. 

Źródło info: Express.co.uk
Źródło foto:  Shutterstock, Popova Valeriya / By Lukas Stephanides (Own work) [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.