Header Ads

Szwajcaria: Nie dostała obywatelstwa, bo jest zbyt irytująca.

Szwajcarskie władze odrzuciły wniosek o nadanie obywatelstwa 42-letniej kobiecie. Uznały, że jest ona zbyt irytująca. 

Nancy Holten, bo tak nazywa się owa kobieta, jest z pochodzenia Holenderką mieszkającą w Szwajcarii. Jest weganką i ma lewicowe poglądy. W szwajcarskiej miejscowości, do której przeniosła się wraz z rodziną w wieku 8 lat, mieszka wraz z dziećmi, które mają obywatelstwo Szwajcarii. Nancy chciała również mieć szwajcarski paszport, dlatego wystąpiła o niego do władz. Po konsultacjach z mieszkańcami wniosek został odrzucony. Powodem tego jest to, że Holten jest irytująca w kontaktach z miejscową społecznością. Nancy - weganka i obrończyni zwierząt - prowadziła kampanię przeciwko zakładaniu krowom dzwonków, który to zwyczaj należy do szwajcarskiej tradycji.

Obecnie większość mieszkańców Gipf-Oberfrick w kantonie Aargau z sukcesem zablokowało jej drugą próbę dostania szwajcarskiego paszportu. Komisja rezydenta argumentuje, że jeśli ona nie akceptuje szwajcarskiej tradycji i sposobu życia, nie powinna stać się obywatelem Szwajcarii. 

Jak mówi Nancy o krowich dzwonkach: 
"Dźwięk dzwonków, jakie zakłada się krowom, dochodzi do stu decybeli. Jest on porównywalny z wiertłem pneumatycznym. Czy my chcielibyśmy taki dźwięk blisko naszych uszu? Dzwony, które noszą krowy idąc na pastwisko, są szczególnie ciężkie. Zwierząta mają około pięciu kilogramów zawieszonych wokół szyi. To powoduje tarcia i oparzenia skóry. "


Holenderka, która opisuje siebie jako niezależną dziennikarkę i modelkę, prowadzi kampanie przeciwko innym tradycjom szwajcarskim, takim jak: polowaniu, wyścigom świń i głośnym dzwonom kościelnym w mieście. 


Krowie dzwony są tradycją w szwajcarskich miasteczkach. To standard dla bydła alpejskiego, gdy pozostawia się je na alpejskich łąkach. 


W 2015 roku mieszkańcy skutecznie zatrzymali w referendum wniosek o obywatelstwo Nancy. Podczas gdy władze miejskie chciały dać jej obywatelstwo szwajcarskie, 144 spośród 206 obywateli głosowało przeciwko. Tym razem wniosek Holten został ponownie odrzucony, ponieważ lokalni mieszkańcy są zirytowani rosnącym rozgłosem medialnym dot. walki Holten ze szwajcarskimi tradycjami. Jak sama wskazuje: nie ma nic przeciwko tradycjom Szwajcarii, ale dba o dobro zwierząt. 

Sprawa została przekazana do rządu Kantonu w Aargau, który może uchylić decyzję i nadal przyznać jej szwajcarskie obywatelstwo mimo sprzeciwu mieszkańców. 

Źródło foto: CEN / Nancy Holten

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.