Header Ads

Ruhpolding: Wygrana Makarainen, dobry występ Magdaleny Gwizdoń.

Finka Kaisa Makarainen odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w sprincie w niemieckim Ruhpolding. Dobrze spisała się Magdalena Gwizdoń, która ostatecznie skończyła zawody na dziesiątym miejscu.

Dziś w Ruhpolding poziom był niezwykle wyrównany. Bezbłędny wynik na strzelnicy nie był gwarancją zajęcia dobrego miejsca, o czym przekonała się m.in. Polka Kinga Mitoraj, która uplasowała się dopiero na 62. miejscu. Dlatego też na czołowych pozycjach okopały się zawodniczki zajmujące najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Bieg wygrała Finka Kaisa Makarainen, 22 sekundy przed drugą Czeszką Gabrielą Koukalovą, i 30.1 sekund przed trzecią Niemką Laurą Dahlmeier. Tuż za podium uplasowała się Francuzka Marie Dorin Habert z jednym pudłem na koncie.

Jedyną Polką, której udało się zdobyć pucharowe punkty była Magdalena Gwizdoń, która po bezbłędnym strzelaniu i świetnym biegu (19. czas na trasie) wskoczyła do pierwszej dziesiątki na 10. miejsce. W klasyfikacji generalnej Gwizdoń awansowała na 30. miejsce i jest najwyżej sklasyfikowaną Polką. Występ pozostałych Polek niestety nie był zadowalający, zwłaszcza w kontekście nadchodzących Mistrzostw Świata w Biathlonie.

SPRINT KOBIET, PŚ: RUHPOLDING - 14.01.2017