Header Ads

Przełom w sprawie niewyjaśnionej śmierci Andrzeja Leppera?

Znany publicysta Wojciech Sumliński będzie przesłuchiwany w charakterze świadka w środę 25. stycznia w związku z tajemniczą śmiercią lidera Samoobrony - Andrzeja Leppera w 2011 roku. To pokłosie wydanej w zeszłym roku książki Wojciecha Sumlińskiego - "Niebezpiecznie związki Andrzeja Leppera". Prokuratura zdecydowała się na wezwanie do złożenia zeznań przez dziennikarza.

Jak pisze na swoim facebookowym profilu Wojciech Sumliński to "Milowy krok - ku prawdzie! Przełom w sprawie niewyjaśnionej śmierci Andrzeja Leppera!"

Andrzej Lepper został znaleziony martwy w biurze swojej partii w Warszawie 5 sierpnia 2011 roku. Zanim przeprowadzono sekcję zwłok po kilku dniach od śmierci niemalże od razu podawano samobójstwo jako przyczynę śmierci. Według oficjalnych przekazów wicepremier miał targnąć się na życie z powodu bankructwa partii, depresji wywołanej postępowaniami karnymi, choroby syna, upadku politycznego i wielotysięcznego zadłużenia.

Wojciech Sumliński tak opisuje obecną sytuację na Facebooku:

"Pozostaje mieć nadzieję na pójście za ciosem - przeprowadzenie sprawiedliwego śledztwa, dającego wiarygodne wyniki, ale nie tylko! W kolejce do sprawiedliwego osądzenia czekają liczne grupy ludzi, częstokroć usadowieni na szczytach władz, na czele z byłym prezydentem RP, Bronisławem Komorowskim, Pawłem Grasiem czy Krzysztofem Bondarykiem. Ruch w sprawie zagadkowej, a na pewno nie samobójczej, śmierci Andrzeja Leppera pokazuje jasno, że warto wyczekiwać kolejnych sukcesów, kolejnych etapów na drodze ku sprawiedliwości."


Cały wpis na Facebooku Wojciecha Sumlińskiego:Źródło foto: By Ryszard Hołubowicz (lublin.com.pl) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.