Header Ads

Oberhof: Zwycięska Koukalova, zachwycające Polki.

Bezbłędna na strzelnicy, popularna Gabriela Koukalova wygrała sprint kobiet w niemieckim Oberhofie. To drugi tryumf z rzędu, będącej na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Czeszki. Pod nieobecność liderki - Niemki Laury Dahlmeier - świetnie poradziły sobie Polki. Magdalena Gwizdoń zajęła ósme miejsce, z kolei Krystyna Guzik dobiegła na wysokim jedenastym. To najlepszy występ naszych dziewczyn w tym sezonie.

Drugie miejsce w Oberhofie zajęła Finka - Kaisa Makarainen z dwoma pudłami; z kolei na najniższy stopień podium dobiegła pochodząca z Francji - Marie Dorin Habert z jednym pudłem. Bezbłędna koleżanka z drużyny Habert - Anais Chevalier tym razem zajęła najgorsze z możliwych - czwarte miejsce. 

Po wietrznym i śnieżnym wczorajszym dniu i nocy, panie w Oberhofie zostały przywitane popołudniowym słońcem oraz temperaturą sięgającą minus 9 stopni. Koukalova wystartowała z numerem pierwszym, co było dla niej bardzo komfortowe - nie musiała spoglądać na międzyczasy, tylko biec swoim tempem. Jak powiedziała po zawodach:

"Miałam wiele wyścigów kiedy była pełna energi podczas pierwszej pętli, ale brakowało jej podczas ostatniej. Myślę, że dzisiejszy wybór był mądrą taktyką."

Finka Kaisa Makarainen była szczęśliwa, że pomimo dwóch pudeł udało jej się wskoczyć na drugie miejsce:

"Czułam się bardzo pewna siebie przed zawodami, ale zaczęłam strzelać zbyt szybko jak dla mnie. Po drugim pudle pomyślałam: "Znowu to samo, muszę biec karną pętlę, a potem zobaczymy."

Na uwagę zasługują dobre postawy Polek. Zarówno ósma Magdalena Gwizdoń, jak i jedenasta Krystyna Guzik, były bezbłędne na strzelnicy.  W biegu na dochodzenie oprócz nich zobaczymy także Monikę Hojnisz, która dzisiaj uplasowała się na 31. pozycji. Sprint Kobiet, PŚ: Oberhof - 06.01.2017
ZawodniczkaCzas
1. Gabriela Koukalova (CZE)22:28.5
2. Kaisa Makarainen (FIN)+21.3
3. Marie Dorin Habert (FRA) +24.0
4. Anais Chevalier (FRA)+30.6
5. Maren Hammerschmidt (NIE)+35.9
6. Dorothea Wierer (WŁO)+46.8
7. Olena Pidhruszna (UKR) +51.3
8. Magdalena Gwizdoń (POL) +56.4
9. Celia Aymonier (FRA) +1:02.5
10. Chardine Sloof (SZW)+1:12.9
11. Krystyna Guzik (POL)+1:16.2
31. Monika Hojnisz (POL)+1:53.1
70. Kinga Mitoraj (POL)+3:37.8

Źródło foto: By Miceman (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.