Header Ads

Oberhof: Julian Eberhard wygrywa, pierwsze punkty Guzika

Austriak Julian Eberhard wygrał czwartkowy sprint w męski biathlonie z czasem 27:26.8 i jednym pudłem. To jego pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a drugie w karierze. Czech Michal Slesingr ukończył na drugiej pozycji z jednym pudłem i 10,8 sekundy za Austriakiem. Z kolei Włoch Dominik Windisch zajął najniższe miejsce na podium z 40,3 sekundami straty do pierwszego i również z jednym pudłem. Pierwsze punkty w karierze zdobył Polak - Grzegorz Guzik.

Pierwsze punkty i 26. pozycja Guzika jest sukcesem dla Polski, wszak ostatnio w sprincie punktował Tomasz Sikora - 6 marca 2012 roku, kończąc bieg indywidualny w Ruhpolding na 37. miejscu. Warty odnotowania jest fakt, że za Grzegorzem sklasyfikowani zostali m.in. Quentin Fillon Mailet i Ole Einar Bjoerndalen. Niespodzianką jest słabe jak na niego - 8. miejsce - Francuza Martin'a Fourcade z trzema pudłami, który przyzwyczaił nas do najwyższych miejsc w tym sezonie.

Liderem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostaje Francuz Martin Fourcade z 502 punktami na koncie, drugie miejsce zajmuje Rosjanin Anton Szypulin tracący do pierwszego miejsca 175 punktów, a najniższy stopień podium okupuje Norweg Johannes Thingnes Boe ze stratą do Fourcade'a 194 punktów.

Sprint mężczyzn, PŚ: Oberhof - 05.01.2017: