Header Ads

Jens Voigt ukończył "Everest Challenge"

Jens Voigt ukończył swój "Everest Challenge" w Berlinie, zbierając pieniądze dla Tour de Cure - organizacji walczącej z rakiem. "Everest Challenge" były zawodowy kolarz wykonywał w swoim rodzinnym mieście podjeżdżając pod Teufelsberg kilka razy, aż zgromadził na liczniku pionową wysokość najwyższego szczytu Świata - Mount Everest - 8848 metrów. 

Aby ukończyć wyzwanie, 45-latek jadący na rowerze Trek Kronos CX, musiał pokonać około 100 razy wzniesienie na sztucznym wzgórzu w berlińskim lesie w dzielnicy Grunewald. 


Dziennikarz Martin Heller zamieścił video na Twitterze, na którym widać dzika przechadzającego się blisko wyznaczonej trasy z kolarzami. Kolarz Trek Factory Racing niespecjalnie przejmował się obecnością zwierzęcia i pedałował dalej. Amatorzy popierający akcję i fani Voigt'a dołączyli do niego, aby potowarzyszyć mu w realizacji wyzwania. Kolarz zatrzymał się na śniadanie, ciepłą kawę, suche rękawice i nowe klocki hamulcowe.

Cel "Everest Challenge"

Celem wyzwania było zebranie 10.000 EURO na cele charytatywne dla Tour de Cure. Kwota została przekroczona ponad 2x z około 800 indywidualnych donacji. Jens spędził na rowerze 27h z niewielkimi przerwami. 

Tour de Cure od 2007 roku zebrali 25 milionów dolarów na walkę z rakiem. Ufundowali ponad 252 projektów badań nad rakiem, wsparcia i profilaktyki. Flagowym wydarzeniem organizacji jest odbywający się co roku "Signature Tour" - wyścig z Hotham to Hobart w Australii. W tym roku 24 marca odbędzie się już 11 edycja tego wydarzenia. 

Źródło foto: Jens Voigt, Twitter

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.