Header Ads

Krzysztof Pomorski - groźny pedofil poszukiwany!

Łódzka prokuratura właśnie wydała list gończy za groźnym pedofilem - 59-letnim Krzysztofem Pomorskim. Mężczyzna jest oskarżony o posiadanie treści pornograficznych z udziałem małoletniego poniżej lat 15 tj. o art. 202 §4a KK; oraz zmuszanie do prostytucji tj. art. 203 KK. Po emisji materiału "Mała prosiła, żeby jej nie zabijać" Ewy Żarskiej , reporterki Polsat News, Prokuratura Okręgowa w Łodzi wszczęła śledztwo dotyczące zbrodni gwałtu i zabójstwa 6-letniej dziewczynki. Krzysztof Pomorski miał dokonać zbrodni na terenie Federacji Rosyjskiej. 


Od 2006 roku śledczy prowadzili czynności operacyjne mające na celu schwytanie pedofila Krzysztofa Pomorskiego. Pomagał im w tym inny pedofil, który zdobył zaufanie mężczyzny w kontaktach internetowych. Ten zwierzał się swojemu rozmówcy, że w Sankt Petersburgu dokonywał brutalnych gwałtów, porwań, a nawet mordów kilkuletnich dzieci. W faksie i liście jaki przesłał kilka dni temu do Prokuratury Okręgowej w Łodzi, nieoficjalnie Pomorski nie przyznaje się do winy. 

Jak mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania:

"Zgodnie z obowiązującym prawem, mamy obowiązek ścigać z urzędu obywatela Polski, który popełnił przestępstwo na terenie innego kraju. W związku z tym, że do przestępstwa mogło dojść na terenie Federacji Rosyjskiej, po uzyskaniu opinii biegłego z zakresu informatyki, jeśli zajdzie taka konieczność, wystąpimy do strony rosyjskiej o przeprowadzenie czynności prawnych."

Źródło info: Dziennik Łódzki
Źródło foto: KWP Łódź

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.