Header Ads

"Isia" za burtą Shenzhen Open. Straci pkt w rankingu WTA.

Koniec przygody Agnieszki Radwańskiej z tegorocznym turniejem Shenzhen Open. W ćwierćfinale rozstawiona z numerem 1. Polka przegrała w trzech setach ze świetnie dysponowaną turniejową "ósemką" Amerykanką Alison Riske. Mecz trwał 1h 41min i rozstrzygnął się w trzech setach 2:6, 6:3, 0:6.

W pierwszym secie Krakowianka była bezradna wobec dobrej gry pochodzącej z Pittsburgh'a Riske. Radwańska wygrała tylko 29% piłek z pierwszego serwisu przy 61% przeciwniczki oraz 39% z pierwszego returnu przy aż 71% Alison. W drugiej partii Agnieszka dała nadzieję na lepszą grę. Polka poprawiła się w serwisie, miała nawet 2 asy, by ostatecznie wygrać drugiego seta 6:3. Trzeci okazał się niestety całkowitą katastrofą popularnej "Isi", która była bezradna wobec grającej ofensywnie i zupełnie nie przejmującej się poprzednią partią - Alison Riske. Amerykanka wygrała 82% piłek z pierwszego serwisu przy 33% Radwańskiej oraz 67% piłek z pierwszego returnu przy tylko 18% Krakowianki. Trzeci set to sromotna porażka Agnieszki 0:6.

Ubiegłoroczna tryumfatorka Shenzhen Open tym razem musiała uznać wyższość rywalki - po raz pierwszy w karierze. Obie Panie spotkały się przed turniejem w Chinach dwa razy i za każdym razem Polka była górą. Riske wzięła rewanż za przegraną w zeszłym roku w finale tego turnieju.

Nie da się ukryć, że Amerykance 'pomagały' ściany - jeden z chińskich kibiców, który zarówno po wygranych bezpośrednio punktach przez Alison, jak i błędach Radwańskiej, głośno i zaciekle dopingował Riske. Agnieszka jest na tyle doświadczona, że okrzyki nieprzychylnej widowni nie powinny jej deprymować. Na pewno nieskryty doping chińskiego kibica dodał skrzydeł, zwłaszcza w ostatnim secie, atakującej Amerykance.

Alison Riske w półfinale zmierzy się z kimś z pary Giorgi vs Wang.

Agnieszka Radwańska odnosząc swoją pierwszą porażkę w tym roku, w ważnym dla niej spotkaniu, niestety straci punkty w rankingu WTA. Polce zostanie odjęte 180 punktów, ale nadal, dzięki szybkiemu odpadnięciu z turnieju Rumunki Simony Halep, pozostanie na trzecim miejscu w rankingu WTA. Niezmiennie prowadzi Niemka polskiego pochodzenia - Angelique Kerber, która wyprzedza drugą Amerykankę - Serenę Williams. W rankingu znajdziemy także sklasyfikowane w trzeciej setce Katarzynę Piter na 242. miejscu, Paulę Kanię na 247. miejscu, młodszą z sióstr Radwańskich - Ulę na 257. miejscu czy 19-letnią Magdalenę Frech na 287.

Źródło foto: By Keith Allison from Hanover, MD, USA (Alison Riske) [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons / Flickr Carine06 Creative Commons 2.0