Header Ads

Ga-Pa: Dobry konkurs Polaków, Stoch liderem TCS.

Norweg Daniel Andre Tande zajął pierwsze miejsce w pierwszym konkursie skoków narciarskich w 2017 roku. Kamil Stoch bardzo dobrym 2. miejscem zapewnił sobie koszulkę lidera klasyfikacji 65. edycji TCS na półmetku turnieju.

W Garmisch-Partenkirchen świetnie spisali się startujący w szóstkę Polacy. Poza Janem Ziobro jedynym, który nie dostał się do drugiej serii, pozostała piątka zapunktowała w pierwszej dwudziestce konkursu, z czego aż trzech zawodników w pierwszej siódemce. Dawid Kubacki skokami na odległość 128.5m i 132m uplasował się na 20 miejscu; Stefan Hula skokami na odległość 131m i 131.5m uplasował się na 16 pozycji; Maciej Kot skokami na 135.5m i 135m uplasował się na 7 miejscu; z kolei Piotr Żyła skokami na 137m i 137m uplasował się na 6 pozycji. Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch - skokami na 135.5m i 143m zajął środkowe miejsce podium. Na najniższy stopień wskoczył Austriak Stefan Kraft skacząc na odległość 137m w pierwszej serii i 140m w drugiej. Skok Polaka z drugiej serii był najdłuższym w całym konkursie.

Po dwóch pierwszych konkursach, na półmetku rywalizacji 65. edycji TCS, liderem klasyfikacji został Kamil Stoch wyprzedzając o 0.8 pkt drugiego Stefana Krafta i aż o 6.6 pkt trzeciego Norwega Daniela Andre Tande. Kolejny konkurs  już w najbliższą środę w austriackim Innsbruck'u.