Header Ads

Niemka zaprojektowała spodnie ochraniające kobiety przed gwałtem. Natychmiast zostały wyprzedane.

Niemka zaprojektowała spodnie mające ochraniać uprawiające jogging kobiety przed gwałtem. Pierwsze 150 sztuk rozeszło się jak świeże bułeczki. 

Elastyczne spodnie z opatentowanego materiału zostały wyposażone w zamki dla obszarów intymnych oraz alarm, tak aby kobiety noszące je były chronione przed wszelkimi atakami mającymi podłoże seksualne. Sandra Seilz zaprojektowała spodnie po tym, jak została zaatakowana przez trzech pijanych mężczyzn podczas joggingu w lesie. Intymne obszary zostaną zamknięte w "ochraniającej tarczy". Warstwa chroniąca okolicę łonową jest oddychająca, elastyczna i  higieniczna. 

Bezpieczne spodnie wyposażone w ergonomiczne wysokiej technologii przewody odporne na rozdarcie do czasu aż spodnie znajdują się na ciele. Ów kable są przymocowane do zasilania alarmu. Gdyby ktoś spróbował dostać się do spodni biegaczki alarm włączy się automatycznie z głośnością równą 130 db. Ma to odstraszyć napastnika. 

Spodnie są wykonane z tego samego materiału co kamizelki kuloodporne. Odporny na cięcia i rozrywanie. Sandra Seilz tak o nich mówi: 

"Bezpiecznie spodenki zapewniają potrójną ochronę przed atakami na tle seksualnym. Jesteśmy z nich bardzo dumni."
Projektantka mówi, że ofiary nie powinni się martwić nagłym wypadkiem, bo "karetki są wyposażone w
urządzenia elektryczne zdolne przeciąć tak mocny materiał". Szorty można kupić online za 149 EURO na stronie www.safeshorts.eu. Firma otrzymała także zlecenia z Japonii, Finlandii, Szwecji, Włoch, Tajwanu i Stanów Zjednoczonych. 

Zachód po Sylwestrze sprzed roku, gdzie m.in. w samej Kolonii doszło do ponad tysiąca gwałtów i napaści seksualnych zmuszony jest wymyślać coraz to nowe technologie i środki obrony dla zwykłych ludzi. 
Źródło foto: Fotolia, safeshorts.eu / Źródło info: Express.co.uk

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.