Header Ads

Agnieszka Radwańska w 2. rundzie Shenzhen Open

Broniąca tytułu sprzed roku Agnieszka Radwańska z trudem uporała się z 27-letnią Chinką Ying-Ying Duan w pierwszej rundzie chińskiego turnieju Shenzhen Open. Polka pokonała 103. rakietę Świata w trzech setach, wychodząc z opresji przy trzech meczbolach w trzecim secie dla przeciwniczki.

Nie lada problemów sprawiła Chinka Ying-Ying Duan naszej Isi. Pochodząca z Tianjin tenisistka łatwo przegrała pierwszego seta, by w drugim obudzić się i wygrać w tiebreak'u. W trzecim secie zawodniczka będąca w rankingu WTA o sto miejsc niżej od Polki miała aż trzy niewykorzystane meczbole.  Mecz trwał 2h 23m. Po ostatnim przeziębieniu Krakowianka nie kryła radości z wygranej z dobrze dysponowaną Chinką. W całym meczu Polka popisała się 7 asami serwisowymi, przy 4 Duan; oraz zaliczyła 1 podwójny błąd serwisowy przy 3 przeciwniczki.

W drugiej rundzie Shenzhen Open Agnieszka Radwańska zmierzy się z Rumunką Soraną Cirsetą, która również w trzech setach pokonała Słowaczkę Kristinę Kucovą. Z turnieju w pierwszej rundzie odpadła m.in. Jelena Jankovic przegrywając z Simoną Halep 1:6, 6:3, 3:6.

Źródło foto: By Christian Mesiano (Agnieszka Radwanska) [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons