Header Ads

Arabia Saudyjska: W 2016 roku ponad 150 egzekucji więźniów za łamanie prawa Islamu.[Video]

W 2016 roku w Arabii Saudyjskiej zostało wykonanych 153 egzekucji więźniów za łamanie ultra-konserwatywnego prawa Islamu w tym kraju. Morderstwo, handel narkotykami, gwałt i apostazja są karane śmiercią. 

Według Amnesty International w 2016 roku przeprowadzono 153 egzekucję, to mniej o 5 w stosunku do roku poprzedniego. Większość wykonanych wyroków śmierci wiązała się z przestępstwami morderstwa i handlu narkotykami. Podczas jednego dnia w styczniu zeszłego roku wykonano 47 egzekucji w związku z oskarżeniami o przestępstwo "terroryzmu". Wśród straconych znajdował się szyicki duchowny Nimr al-Nimr. Jego śmierć wzbudziła napięcia na linii Iran - Arabia Saudyjska. 

Większość wyroków śmierci w Arabii Saudyjskiej wykonywanych jest przez ścięcie mieczem. Według Amnesty International liczba egzekucji w tym państwie w ubiegłym roku była najwyższa od dwóch dekad - mimo, że dane sprzed roku dot. 2015 temu zaprzeczają. Allan Hogarth z AI krytykuje wymiar sprawiedliwości Arabii Saudyjskiej nazywając go "kpiną". 

"To naprawdę przerażające, że sądy skazują tak wielu ludzi na śmierć...Arabia Saudyjska robi sobie kpiny z wymiaru sprawiedliwości i dziesiątki ludzi płaci za to życiem".  


Źródło foto: B.R. Neilson / REX / Shutterstock

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.