Header Ads

2. dzień ME w biathlonie: Dżyma i Iliev ze złotem [Video]

Sprint dla Vladimira Ilieva

Bułgar Vladimir Iliev zgarnął swój pierwszy tytuł IBU OECH zdobywając złoty medal w męskim sprincie z czasem 24:26.9. To lepszy o dwa miejsca występ w porównaniu do zeszłego roku w Tyumen, gdzie zajął trzecie miejsce w biegu masowym. Tuż za Ilievem ze srebrnym medalem uplasował się Rosjanin Alexander Loginov, złoty medalista w biegu indywidualnym. Z czystym strzelaniem stracił do swojego rywala niecałe pięć sekund. Na najniższym stopniu podium wylądował brązowy medalista Krasimir Anew, kolega z reprezentacji Ilieva, który był bezbłędny na strzelnicy tracąc do pierwszego miejsca 16,7 sekund.

Dzisiaj pogoda sprzyjała biathlonistom. Było zimno, przejrzyście, słonecznie i bezwietrznie...wręcz sam raz na sprint. Mimo to tylko 10 mężczyznom udało się uniknąć karnej pętli.

Czwarty dobiegł Andrejs Rastorgujev z Łotwy, który z dwoma pudłami stracił do pierwszego miejsca tylko 17,3s. Rosjanin Aleksiej Wołkow zajął piąte miejsce z czystym strzelaniem i stratą 28,1s. Z kolei szósty był bezbłędny na strzelnicy Czech Tomas Krupcik ze stratą 28,8s.

Polacy wypadli bardzo słabo. Żaden z naszych zawodników nie wystartuje w biegu pościgowym. Najlepszemu - Łukaszowi Szczurkowi - zabrakło do tego celu tylko trzech sekund. Zarówno on, jak i Tomasz Zięba na strzelnicy spisywali się nieźle, obaj mieli 90% skuteczności. Andrzej Nędza-Kubiniec odstawał od nich tylko jednym pudłem więcej. Z kolei już tak dobrze nie można mówić o mylącym się Grzegorzu Guziku, który jako jeden z nielicznych miał 6 pudeł i ostatecznie uplasował się na 91. miejscu.

Ukrainka najlepsza w Dusznikach-Zdroju

Czyste strzelanie i dobry bieg dał Ukraince Julii Dżymie złoty medal w sprincie na 7,5km kobiet. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Swietłana Slepcowa tracąc 27.0s do liderki, z kolei Irina Starykh z jedną karną rundą i stratą 37.8s zdobyła brązowy medal.

Tuż za podium uplasowała się solidna Niemka Nadine Horchler, która była bezbłędna na strzelnicy tracąc do pierwszego miejsca 42.2s. Jej koleżanka z reprezentacji, Denise Hermann w swoich pierwszych Mistrzostwach Europy uplasowała się na piątym miejscu z dwoma pudłami i 47.7s straty do złota. Biathlonowa weteranka - Polka - Magdalena Gwizdoń z jednym pudłem zdołała dobiec na szóstej pozycji ze stratą 49,8 sekund.

Jak po zawodach przyznała zwyciężczyni Julia Dżyma to był jej pierwszy konkurs w sezonie, w którym trafiła wszystkie 10/10 strzałów. Z kolei Sleptsova nie kryła radości ze zdobycia dwóch srebrnych medali w Mistrzostwach Europy przyznając, że dotychczas trudno było jej uwierzyć w siebie.

Pozostałe Polki spisały się nie najgorzej. Monika Hojnisz z jednym pudłem ukończyła sprint na 16. miejscu; Krystyna Guzik zajęła 34. lokatę, Karolina Pitoń 35. pozycję, Kinga Mitoraj 57. miejsce, a Anna Mąka z 4 pudłami i ponad 4 minutami straty do liderki uplasowała się na 71. pozycji.

Źródło foto: Screen, Youtube