Header Ads

Madelein Albright "gotowa" do zarejestrowania się jako Muzułmanka. Zobacz Dlaczego?

Była sekretarz stanu USA w administracji prezydenta Bill'a Clinton'a - Madeleine Albright jest "gotowa" do zarejestrowania się jako Muzułmanka. Deklaracja 79-letniej polityk ma być reakcją na informację o stworzeniu przez Donald'a J. Trump'a bazy danych amerykańskich Muzułmanów. Krok będzie protestem przeciwko wpływaniu administracji nowego Prezydenta USA na zdolność niektórych imigrantów do wjazdu  na teren Stanów Zjednoczonych. 

Madelein Albright znalazła się wśród coraz większej liczby Amerykanów, którzy wyrażają poparcie dla imigrantów w proteście przeciwko Prezydentowi Trump'owi. Jak napisała na tweeterze Albright: "Byłam wychowywana jako Katoliczka, stałam się członkiem Kościoła Anglikańskiego i później okazało się, że moja rodzina była Żydami. Stoję gotowa do zarejestrowania się jako Muzułmanka w solidarności." Chociaż Donald J. Trump nie wspominał o planach wdrożenia amerykańskiej bazy Muzułmanów, to jednak podpisał zarządzenie dotyczące wdrożenia zakazu wjazdu dla migrantów i uchodźców z niektórych krajów muzułmańskich, w tym z Syrii, Jemenu i Iraku. 


Madelein Albright być może została zachęcona do podjęcia tego kroku po deklaracji żydowskiej aktorki Mayim Hoya Bialik, znanej z serialu "Big Bang Theory", która również zamieściła podobnego tweeta solidaryzując się z "ciemiężonymi" Muzułmanami w Stanach Zjednoczonych. W wywiadzie dla fake-newsowej stacji CNN - Albright powiedziała, że "amerykańskie psy są traktowane lepiej niż uchodźcy" w całych Stanach Zjednoczonych. 

Źródło foto: GettyImages
Źródło info: Express.co.uk


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.