Header Ads

Eurokraci zakazują kredek!? Nowe restrykcje...

Nudzący się w Brukseli i pobierający wygórowane pensje Eurokraci ponownie zaskakują swoją głupotą. Tym razem zakazują w Unii Europejskiej kredek ołówkowych i woskowych ze względu na obawy zjedzenia, przez dzieci je używające, niebezpiecznego poziomu ołowiu. Na szczęście mieszkańcom Zachodu do walki z wyznawcami Islamu pozostanie jeszcze kreda. 

Wiele dziecięcych materiałów szkolnych do kolorowania nie będzie już sprzedawanych w całej Unii Europejskiej po zakazie jaki wprowadziła Bruksela na m.in. kredki ołówkowe i woskowe, ołówki, a nawet akwarele. Unia zaostrzyła ograniczenia limitu ołowiu w zabawkach dziecięcych powołując się na to, że dzieci mogłyby zjeść kredki z niebezpiecznym ołowiem - twierdzi niemiecki BILD. Europoseł Markus Ferber, członek CSU, powiedział: "Byłoby lepiej, gdyby zająć się wielkimi problemami, zamiast ograniczać kreatywność dzieci". 

Prawie wszystkie dziecięce materiały do kolorowania zawierają kaolin i biały pigment dwutlenku tytanu, które to minerały występują w skorupie ziemskiej. Ponieważ występują w sposób naturalny, zawierają najmniejsze ślady ołowiu, których nie można całkowicie usunąć nawet przy użyciu materiałów chemicznych. Od tej pory można sprzedawać materiały dziecięce do kolorowania zawierające 2 miligramy ołowiu na kilogram materiału, zamiast obecnych 13,5 miligramów. Poziom ołowiu w akwarelach również został zredukowany do zaledwie 0,5 zamiast 3,4 mg. Produkty przekraczające powyższe limity nie będą mogły być sprzedawane na terenie Unii Europejskiej. Bruksela podjęła decyzję o nałożeniu całkowitego zakazu na wszystkie rodzaje barwników w tego typu produktach. 

Jeżeli w jednym zestawie kredek choć jedna z nich nie będzie spełniała wymagań narzuconych przez Brukselę, to cały zestaw nie będzie mógł być sprzedawany na terenie Unii Europejskiej. Zakaz pojawił się po obliczeniach Eurokratów, które sugerują, że dziecko zjada 100 miligramów groźnego materiału z zabawek dziennie, co daje 18 ołówków rocznie. 

Nie trudno nie odnieść wrażenia, że Eurokraci są niewolnikami własnej głupoty, a my niewolnikami ich głupoty. 

Źródło foto:  By Chris Metcalf (Crayola Lincoln Logs) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons
Źródło info: Express.co.uk

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.