Header Ads

Skazany za atak boczkiem na meczet, umiera w więzieniu!

35-letni Kevin Crehan z Bristolu, Wielka Brytania, który odsiadywał karę 12 miesięcy pozbawienia wolności za atak boczkiem na meczet w Bristolu, zmarł w areszcie - jak informują lokalne media. 


Ministerstwo Sprawiedliwości Wielkiej Brytanii wydało specjalne oświadczenie w tej sprawie:

"Kevin Crehan więzień HMP Bristol zmarł w areszcie we wtorek 27 grudnia. Podobnie jak we wszystkich przypadkach zgonów w aresztach, niezależny rzecznik ds. kuratorskich i więziennictwa przeprowadzi śledztwo." 

Brytyjczyk Kevin Crehan, mieszkający w dzielnicy Knowle w Bristolu, został skazany w lipcu br. wraz z jednym mężczyzną i dwiema kobietami za przestępstwo na tle rasowym zakłócania porządku publicznego. Pozostali otrzymali - Alison Bennett sześć miesięcy w zawieszeniu, Mark Bennett dziewięć miesięcy pozbawienia wolności, a druga kobieta została skazana na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu. Cała czwórka otrzymała wówczas zakaz zbliżania się do dowolnego meczetu w Anglii lub Walii na odległość nie mniejszą niż 100 metrów przez następnych 10 lat. 

Kwartet został zidentyfikowany przez członków społeczności muzułmańskiej, po tym jak policja opublikowała zdjęcia z kamer. 

Wg aktu oskarżenia w styczniu 2016 roku mieli wykrzykiwać "rasistowskie" hasła w stronę członka meczetu Jamia przy Green Street w Totterdown, w Bristolu. Jednocześnie rzucali kanapkami z bekonem, na klamkach drzwi meczetu umieścili plastry bekonu, a do ogrodzenia przywiązali flagę Anglii z krzyżem Św. Grzegorza i podpisem "Nie dla meczetu". 

Źródło foto: itv.com / Avon Somerset Police 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.