Header Ads

Morderca trzyosobowej rodziny z Gdańska chce uniewinnienia

Jak podało Radio RMF FM i PAP obrońca mordercy trzyosobowej rodziny z Gdańska chce uniewinnienia. 4 stycznia Sąd Apelacyjny ogłosi wyrok w sprawie 35-letniego Rosjanina Samira S. 


W marcu 2013 roku w mieszkaniu przy ul. Długiej w Gdańsku odkryto ciała trzech osób: 33-letniego Adama K., który zajmował się handlem w internecie kupując m.in. zabytkową broń; jego 30-letniej partnerki oraz ich 16-miesięcznej córki. W wyniku sekcji zwłok śledczy ustalili, że wszystkie ofiary zginęły od strzałów z broni palnej. 

Dzień po odnalezieniu zwłok trzyosobowej rodziny funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali na jednym z osiedli w Elblągu 32-letniego obywatela Rosji - Samira S. Mężczyzna nie stawiał oporu, był zaskoczony. Jak się okazało poczynił już przygotowania do opuszczenia Polski. W mieszkaniu podejrzanego policja odnalazła broń oraz rzeczy pochodzące z miejsca morderstwa. Funkcjonariusze znaleźli także pistolet, z którego dokonano zbrodni. Samir S. w trakcie przesłuchania nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. 

Dwa lata przed popełnieniem mordu Sąd Rejonowy w Kaliningradzie skazał Samira S. na 10 miesięcy pobytu w kolonii karnej za nielegalne posiadanie broni oraz posługiwanie się fałszywymi dokumentami. 

W marcu br. Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Samira S. na dożywotnie pozbawienie wolności wraz z pozbawieniem praw publicznych na 10 lat. Sąd zdecydował także, że Samir S. będzie mógł ubiegać się o warunkowe, przedterminowe zwolnienie po 35 latach odbywania kary. Morderca ma zapłacić czterem osobom z rodziny ofiar po 50 tys. zł zadośćuczynienia. Źródło foto: Adam Warżawa, PAP
Źródło info: TVN24, RMF FM, PAP

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.