Header Ads

JOKA Biathlon World Team 2016 dziś w Gelsenkirchen [aktualizacja - wyniki]

Miłośnicy sportów zimowych, którzy nie mogą doczekać się styczniowych zawodów w Oberhofie powinni już dzisiaj przełączyć się na Eurosport by oglądać niezwykłe biathlonowe widowisko. 28 grudnia na Veltins Arena w Gelsenkirchen, gdzie swoje mecze rozgrywa miejscowa drużyna Schalke 04, odbędą się prestiżowe pokazowe zawody JOKA Biathlon World Team z największymi gwiazdami światowego biathlonu.

Dzisiaj wszystkie oczy miłośników biathlonu będą skierowane na niemieckie Gelsenkirchen by na Veltins Arena oglądać 15. edycję JOKA Biathlon World Team. Transmisja w ZDF, jak i Eurosporcie od godziny 18:00.

Przez 10 dni 80 pełnymi ciężarówkami zwożono śnieg z hali narciarskiej w Neuss by zasypać nim arenę stadionu Schalke 04. Wykorzystano do tego prawie 4000 metrów sześciennych śniegu. Do przygotowań zaangażowano 2000 pracowników.

Bild: Caroline Seidel,  Picture Alliance,  DPA


W dzisiejszych zawodach między sobą będzie rywalizować 10 par mieszanych z 9 państw. Nie zabraknie takich gwiazd jak francuskiej mistrzyni świata w sztafecie mieszanej Anais Bescond, mistrzyni świata w sztafecie mieszanej Niemki Franziski Hildebrand, mistrzyni Europy Włoszki Dorothea Wierer czy mistrzyni świata i dwukrotnej wicemistrzyni olimpijskiej Czeszki Gabrieli Koukalovej z domu Soukalovej. Wśród Panów znajdziemy m.in. srebrnego medalistę Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w sztafecie - Niemca Simon'a Schempp'a, wicemistrza olimpijskiego w sztafecie i zawodowego żołnierza - Austriaka Simon'a Eder'a czy srebrnego medalisty mistrzostw Europy - Ukraińca Serhija Semenowa.

Strzelnica oraz część trasy biegowej znajdują się na stadionie, jednak zawodnicy pozostałą część będą pokonywać w okolicach stadionu w Gelsenkirchen.

Oto dzisiejsze składy:

JOKA Biathlon World Team 2016, Gelsenkirchen

1. Niemcy I (Vanessa Hinz, Simon Schempp)
2. Niemcy II (Franziska Hildebrand, Erik Lesser)
3. Francja (Anais Bescond, Jean-Guillaume Beatrix)
4. Czechy (Gabriela Koukalova, Michal Slesingr)
5. Włochy (Dorothea Wierer, Dominik Windisch)
6. Rosja (Olga Podczufarowa, Aleksiej Wołkow)
7. Norwegia (Fanny Horn Birkeland, Lars Helge Birkeland)
8. Austria (Julia Schweiger, Simon Eder)
9. Ukraina (Ołena Pidhruszna, Siergiej Semenow)
10. Kanada (Megan Elizabeth Tandy, Macx Davies)Wyniki zawodów:

1. Niemcy I (Vanessa Hinz, Simon Schempp)
2. Niemcy II (Franziska Hildebrand, Erik Lesser)
3. Rosja (Olga Podczufarowa, Aleksiej Wołkow)
Źródło foto1: Bild: Caroline Seidel / picture alliance / dpa

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.