Header Ads

UFC Fight Island 5: Tybura tryumfuje nad Rothwellem. [Video]


Marcin Tybura odniósł swoje trzecie zwycięstwo z rzędu w federacji UFC w wadze ciężkiej, tym razem nad weteranem mma Benem Rothwellem. Walka odbyła się na pełnym dystansie, a o wygranej zdecydował jednogłośny werdykt sędziowski 29:27 dla Polaka. Podczas gdy Polak musiał przetrzymać wczesny atak Rothwella, to ostatecznie skuteczna i doskonała obrona pomogła mu odnieść zwycięstwo w niełatwej walce. Rothwell rozpoczął od ataku wykonując serię niesamowitych kombinacji, jednak Tybura nie zawiódł w obronie, jednocześnie nie odnosząc wielkich obrażeń. W zamian Polak odpłacił się serią mocnych prawych. Z upływem czasu w ostatniej rundzie Tybura zaczął unikać coraz większej liczby ciosów Rothwella, jednocześnie odpowiadając skutecznymi kontratakami. Kiedy zabrzmiał ostatni sygnał kończący walkę, Polak był pewien swojego występu po trzech ciężkich rundach. 

2020 rok dla Marcina Tybury to bardzo dobry rok. Polak odniósł trzy zwycięstwa z rzędu. Po walce nie krył zdumienia z postawy przeciwnika:

"Spodziewałem się, że posunie się naprzód, będzie dużo uderzał. Mogłem dużo się poruszać i unikać tych ciosów. Nie mogłem uniknąć wszystkiego, ale byłem od niego szybszy."
Źródło info: Fox News

Źródło foto: screen, YT 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.