Header Ads

Min. Szumowski krytykuje nieodpowiedzialne zachowanie polityków PiSu: „Można było składać wieńce pojedynczo lub w większych odstępach”.


Minister Zdrowia Łukasz Szumowski na antenie Radia ZET skrytykował nieodpowiedzialne zachowanie polityków PiSu podczas czczenia pamięci  o ofiarach katastrofy smoleńskiej w 10. rocznicę wydarzeń. Zwrócił uwagę, że co prawda było to symboliczne uczczenie tragedii, to „można było składać wieńce pojedynczo lub w większych odstępach.”. Komentarz prof. Szumowskiego pojawił się po fali krytyki jaka wylała się na polityków PiSu, w tym Jarosława Kaczyńskiego, Elżbietę Witek czy Joachima Brudzińskiego, którzy nie dostosowali się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. 

„To jest rocznica dziesiąta tragedii, która dotknęła Polskę. Zawsze setki osób uczestniczyły w tej wspomnieniowej tragedii. Teraz Pan Premier w imieniu całego rządu składał wieniec. Tam było raptem kilkanaście osób.” – powiedział minister Szumowski. 


Prof. Szumowski skrytykował osoby uczestniczące w tej uroczystości ze względu na niezachowanie odpowiednich odległości. Zwrócił także uwagę, że składanie wieńców mogło odbyć się pojedynczo lub w odstępach. 

„Te odległości na pewno powinny być może większe.” – stwierdził prof. Szumowski. Nie da się ukryć, że część polityków PiSu, która brała udział w uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej nie zastosowała się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Warto zauważyć, że ministrowie w rządzie Mateusza Morawieckiego – Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik składali wczoraj kwiaty przed obeliskiem upamiętniającym w Warszawie funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, którzy 10 kwietnia 2010 r. zginęli na służbie, zachowując odpowiednią odległość i stosując się do obostrzeń Ministerstwa Zdrowia. Również szef Polskiej Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oddając wczoraj hołd zmarłym w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. zastosował się do w/w obostrzeń składając wieniec w pojedynkę. Tym bardziej nieodpowiedzialność części polityków PiSu na czele z Jarosławem Kaczyńskim może wśród Polaków rodzić przekonanie, że wobec polskiego prawa są równi i równiejsi. 

Źródło info: Radio ZET
Źródło foto: screen, Radio Zet, TVN24 / Twitter

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.