Header Ads

Koronawirus w Polsce: Cmentarze zamknięte dla odwiedzających poza Jarosławem Kaczyńskim. Bez żadnego trybu Prezes PiS odwiedził grób matki.


W związku z obostrzeniami wynikającymi z zagrożenia epidemiologicznego wiele cmentarzy w Polsce zostało zamkniętych, a władze apelują do Polaków, aby nie wychodzili z domów i nie odwiedzali grobów swoich najbliższych. Tymczasem jak informuje dziennik „Fakt” w piątek Jarosław Kaczyński odwiedził grób swojej matki na Powązkach. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że cmentarz jest zamknięty dla odwiedzających. W dobie walki z epidemią zrobiono jednak wyjątek dla Prezesa PiSu. 

Wyjątkowe odwiedziny Jarosława Kaczyńskiego na grobie swojej matki splatają się z nieodpowiedzialnymi obchodami uroczystości 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej, podczas których część polityków PiSu, w tym Marszałek Sejmu Elżbieta Witek czy Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie zachowali odpowiednich odległości od siebie będąc w dużej grupie ludzi. „Fakt” zamieścił zdjęcia rządowej limuzyny, w której bramę Cmentarza Powązkowskiego przekraczał Jarosław Kaczyński. Fotografie przedstawiają także ochroniarzy Prezesa PiSu sprzątających grób jego matki.

Jak wytłumaczyć fakt, że miliony Polaków nie może zapalić zniczy na grobach swoich dzieci czy rodziców, a jeden człowiek w Państwie jest wpuszczany na Powązki by zapalić znicz na grobie swojej matki? Nie od dzisiaj wiadomo, że w Polsce są równi i równiejsi, a zachowanie Jarosława Kaczyńskiego po raz kolejny jest tego dowodem.  

Źródło info: „Fakt”
Źródło foto:  Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 PL / Twitter

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.