Header Ads

Niemcy: Rząd federalny chce podwoić ilość łóżek na intensywnej terapii.


Aby lepiej pomagać pacjentom zakażonym koronawirusem federalny rząd Niemiec wraz z rządami krajów związkowych zdecydował o dwukrotnym zwiększeniu łóżek na oddziałach intensywnej terapii. Podjęta decyzja jest planem awaryjnym dla szpitali w Niemczech. 

W podjętej decyzji stwierdza się, że "modernizując, wyposażając i przekształcając obiekty rehabilitacyjne, hotele lub większe sale, można stworzyć dodatkowe możliwości dla wielu łatwiejszych kursów leczenia.". Ponadto należy podwoić liczbę łóżek do intensywnej terapii. W związku z szacunkowym wzrostem zachorowań kraje z odpowiednimi klinikami powinny opracować plany osiągnięcia celu podwojenia zdolności intensywnej opieki "poprzez budowanie tymczasowej zdolności intensywnej opieki". Jako pierwszy o planie poinformował "Der Spiegel". 

Według ministra zdrowia Jensa Spahna z CDU w Niemczech jest obecnie 28 tys. łóżek intensywnej terapii, z czego 25 tys. ma opcje wentylacji. Aby zmniejszyć obciążenie klinik, które koncentrują się na budowaniu dodatkowych możliwości leczenia intensywnej opieki, zgodnie z tymi planami należy stworzyć dodatkowe łóżka i możliwości leczenia w innych szpitalach oraz ewentualnie w "tymczasowych dodatkowych lokalizacjach". Ministerstwo Zdrowia Niemiec liczy także na pomoc niemieckiego Czerwonego Krzyża. 

Źródło info: N-tv.de
Źródło foto: Pexels



Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.