Header Ads

PŚ w biathlonie: Monika Hojnisz-Staręga tuż za podium. Oeberg potwierdza wysoką formę. [Video]


Hanna Oeberg potwierdziła swoją wysoką formę przed Mistrzostwami Świata w biathlonie. Szwedka zdominowała bieg ze startu wspólnego w Pokljuce z tylko jedną karną rundą. Tuż za nią ze stratą 6.5s znalazła się Lisa Vitozzi, która zachowała czyste konto na strzelnicy. Dla Włoszki było to jej pierwsze indywidualne podium w tym sezonie. Na najniższym stopniu zameldowała się Anais Bescond, równie dobrze spisująca się na strzelnicy. Francuzka straciła do pierwszej Oeberg 27.6s. Oczy i serca polskich kibiców były jednak przy Monice Hojnisz-Starędze. Polka, która popełniła tylko jeden błąd na strzelnicy, znalazła się tuż za podium i tym samym zaliczyła swój najlepszy występ w tym sezonie. 

Lisa Vitozzi wywalczyła pierwsze podium w tym sezonie.
Niewątpliwie najlepszy występ w sezonie Moniki Hojnisz-Staręgi to dobry zwiastun przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Polka o mały włos, a znalazła by się na podium. Do trzeciej Francuzki Anais Bescond straciła 9.9s. Na drugim miejscu zameldowała się Lisa Vitozzi, która do pierwszej Szwedki Oeberg straciła tylko 6.5s. 

"Naprawdę miło jest w końcu wygrać. Mam teraz kilka miejsc na podium, jednak tęskniłam za zwycięstwem. Jestem naprawdę szczęśliwa. W ciągu ostatnich tygodni zrobiłam kilka dobrych wyścigów i myślę, że wygląda to dobrze z perspektywy kolejnych tygodni." - powiedziała Oeberg tuż po zwycięstwie. 

Wysokie 17. miejsce pomimo przeziębienia zajęła Kamila Żuk. Polka zaliczyła 3 karne rundy i dotarła do mety ze stratą nieco ponad dwóch minut. 


Ostatnie styczniowe zawody BMW IBU World Cup odbyły się w temperaturze +3 stopnia Celsjusza z lekką bryzą na strzelnicy. 

Źródło info: IBU
Źródło foto: screen, YT

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.