Header Ads

USA: Żydowski były kongresmen oskarżony o bycie "seksualnym drapieżnikiem".


Żydowski były kongresmen z partii Demokratycznej, Gary Ackerman został oskarżony przez byłego skauta o wykorzystywanie seksualne. Pozew, jaki został skierowany do Manhattan Supreme Court przeciwko Ackermanowi, zawiera dokładny opis czynów polityka służącego  Stanom Zjednoczonym przez 15 kadencji. Mężczyzna w 1966 roku miał wymusić na 17-latku seks oralny w czasie, kiedy Ackerman był szefem obozu skautów w stanie Nowy Jork. Domniemana ofiara ma teraz 70 lat, z kolei napastnik 76 lat. 

W pozwie Ackerman nazwany został "seksualnym drapieżnikiem". Pozew złożono na podstawie niedawno uchwalonej ustawy Child Victims Act, która pozwala ofiarom wykorzystywania seksualnego w ciągu roku od jej wejścia w życie na wniesienie pozwu cywilnego niezależnie od tego, kiedy miało miejsce domniemane nadużycie. Oskarżony kongresmen twierdzi, że incydent nigdy nie miał miejsca. 

Adwokat ofiary powiedział, że jego klient złożył pozew "ponieważ czuje, że został skrzywdzony i wykorzystany.". Jego klient ma mieć objawy PTSD za każdym razem, gdy widzi byłego kongresmena w telewizji lub słyszy jego nazwisko. 

Gary Ackerman to emerytowany kongresmen z Nowego Jorku w latach 1983-2013. Urodził się na Brooklynie. Jego dziadkami byli żydowscy imigranci z Rosji i Polski. 


Źródło info: Jta.org
Źródło foto:  Izba Reprezentantów USA [Domena publiczna Domena], via Wikimedia Commons Architect of the Capitol [Public domain], via Wikimedia Commons

loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.