Header Ads

Brazylia: W obawie o bezpieczeństwo odwołano wykład żydowskiego politologa.


Brazylijski uniwersytet publiczny odwołał wykład na temat pokojowego procesu na Bliskim Wschodzie. Wszystko przez - jak twierdzi moderator wydarzenia - zagrożenia ze strony pro-palestyńskiej organizacji. 

Uniwersytet Pernambuco odwołał wykład żydowskiego politologa Andre Lajsta i to do słownie na klika godzin przed jego planowanym wystąpieniem w czwartek po południu w Recife, informuje gazeta Folha de S. Paulo. 

"Musiałem odwołać wydarzenie ze względów bezpieczeństwa. O 8 rano propalestyńskie muzułmańskie stowarzyszenie w Recife skontaktowało się ze mną i zagroziło mi, mówcy i uniwersytetowi w bardzo ostry sposób" - przekazał w oświadczeniu skierowanym do pracowników uniwersytetu Karl Schirster, profesor historii i moderator wydarzenia. 

Uniwersytet Pernambuco - to tutaj miał odbyć się
odwołany wykład żydowskiego politologa.
We wtorek pro-palestyńska organizacja wydała oświadczenie wzywające do bojkotu wykładu. Zarzucali uniwersytetowi, że w programie brakuje propalestyńskiego mówcy. Lajst odpowiedział w mediach społecznościowych:

"Podczas, gdy głoszą bojkot i akademicką cenzurę, robimy dla nich miejsce i zapraszamy. Niech wyznaczą przedstawiciela do pokojowej dyskusji w demokratycznym i pełnym szacunku dialogu." - powiedział Lajst, który kieruje brazylijskim oddziałem proizraelskiej grupy StandWithUs.  "Zrobiliśmy odwrotnie w przeciwieństwie do tego, co zwykle robią palestyńskie organizacje w Brazylii: otworzyliśmy nasze wydarzenie dla podmiotu o przeciwnych wizjach do naszych. W przeciwieństwie do prywatnych uniwersytetów, instytucje publiczne kładą mur oporu z powodu ignorancji...antysemityzmu, lub judeofobii tłumaczonej jako uprzedzenie wobec Izraela."

Źródło info: Pleno.News / Folha de S. Paulo
Źródło foto: Google Street View / screen, YT / Pernambuco State Government, Brazil [CC0], via Wikimedia Commons
loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.