Header Ads

Włosi wymierają! Alarmujące wskaźniki urodzeń dla Półwyspu Apenińskiego!


Według najnowszego komunikatu Eurostatu, Włochy zajmują ostatnie miejsce w UE pod względem wskaźnika urodzeń, który wynosi 7.3 na 1000 mieszkańców. Dane za 2018 rok zostały przedstawione w minioną środę. 

Jeśli obecny spadek liczby urodzeń i polityka rządu wobec imigracji będą się utrzymywać, populacja Włoch zmniejszy się o połowę do końca XXI wieku. 

Statystyki Eurostatu pokazują, że w 2018 roku - po raz drugi z rzędu - liczba zgonów w UE przekroczyła liczbę urodzeń i wyniosła 5.3 mln w porównaniu z 5 mln. Fakt, że populacja UE wzrosła z 512,4 do 513,5 mln, wynika wyłącznie z imigracji. Zgodnie z przewidywaniami populacja wszystkich 28. państw członkowskich zmniejszy się o 20 mln w ciągu najbliższych 80 lat. Prognoza opracowana z okazji Światowego Dnia Ludności, pokazuje, że populacja UE osiągnie swój szczyt - 525 mln - w 2044 roku, a następnie stopniowo będzie spadać. 

Źródło info: Ansa
Źródło foto: Ernest F [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons / Arlington National Cemetery [Public domain], via Wikimedia Commons  
loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.