Header Ads

"Jesteśmy jak zwierzęta ofiarami polowania!". Makabryczne statystyki morderstw białych farmerów w 2019 roku.


Ludobójstwo białych w Republice Południowej Afryki trwa w najlepsze. Świat milczy, a tylko w pierwszej połowie lipca 2019 roku w RPA doszło do 22 ataków na farmy, w tym trzech morderstw. W zeszłym miesiącu społeczność białych farmerów była ofiarami 34 ataków, w tym aż 6 morderstw dokonanych przez czarnych napastników. Kryzys eskaluje pochłaniając od stycznia do maja 2019 roku 20 ofiar śmiertelnych w 184 atakach na farmy.

Z każdym dniem, w którym ANC zaprzecza, że ludobójstwo białych w RPA jest rzeczywistością, morderstwa farmerów będą się wzmagać. W czerwcu 2019 roku miały miejsce 34 ataki, w tym 6 brutalnych morderstw. Tylko 3 z zaplanowanych ataków zostały udaremnione. Napady na białą mniejszość, zwłaszcza na białych rolników, nie ustają, a to wszystko przy biernej postawie prezydenta RPA, który odmawia uznania zaistniałej sytuacji jako ludobójstwa.

Ernst Roets z AfriForum

Ernst Roets z AfriForum wyjaśnia, dlaczego prezydent Ramaphosa kontynuuje swoją narrację bazującą na wyparciu i zaprzeczeniach dot. obecnej sytuacji białej mniejszości:

"Wydaje się sugerować, po pierwsze, że prezydent może wypowiadać się tylko na tematy, które nie leżą w centrum zainteresowania żadnego z departamentów rządowych - przez co nie ma prawie nic do powiedzenia."

Ian Cameron, AfriForum
Ian Cameron z AfriForum podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Centurion 4 czerwca 2019 roku, ujawnił, że w RPA od stycznia do maja 2019 roku miały miejsce 184 ataki na farmy, w tym 20 morderstw. Podczas konferencji jedna z ofiar mających za sobą doświadczenie brutalnego ataku powiedziała:

"Byliśmy torturowani przez 4 godziny. Tę noc mogę opisać tylko tak, jakby polowano na nas jak na dzikie zwierzęta. Byliśmy związani, postrzeleni i gwałceni. Nie dbasz o siebie. Po prostu nie chcesz, żeby twoje dzieci umarły. Najsmutniejsze jest to, że nigdy nie oddam moim dzieciom ich niewinności. Nie mieszkamy już na farmie, lecz w mieście. Mąż, który zdecydował się pozostać na farmie, odwiedza nas. Wybraliśmy życie i będziemy wdzięczni za przeżycie tej nocy. Chciałabym podziękować AfriForum za całe wsparcie."

Gauteng (51 ataków), North West (28 ataków) i Limpopo (27 ataków) to prowincje o największej liczbie ataków na farmy (w przedstawionych liczbach są także brutalne morderstwa).

Ian Cameron powiedział:

"Ataki na Przylądku Zachodnim bardzo mocno wzrosły. Od 1 stycznia do 31 maja 2019 roku zgłoszono ponad dwukrotną liczbę ataków w porównaniu z tym samym okresem w 2018 roku. Jeśliby spojrzeć na RPA, istnieje tendencja do popełniania morderstw z użyciem noży lub ostrych przedmiotów, podczas gdy zdecydowana większość morderstw na farmach popełniana jest z wykorzystaniem broni palnej."


Ian Cameron podejrzewa, że przynajmniej część morderstw białych farmerów ma związek z tzw. okupacją ziemi, która w mniemaniu czarnych mieszkańców RPA należy do nich. Cameron zwraca uwagę, że farmerzy muszę uważać podczas kontaktów z instytucjami państwowymi, które stosują podwójne standardy.

"Statystyki pokazują, że morderstwa na farmach nie są motywowane względami społeczno-ekonomicznymi. Dane AfriForum wskazują, że napastnicy zawsze obrabowują domostwa jednocześnie mordując lub pozostawiając swoje ofiary w ciężkim stanie."

Statystyka ataków na farmy z podziałem na regiony RPA
Ernst Roets dodał:

"Morderstwa na farmach i ataki to poważny kryzys. Ważne jest byśmy informowali o tych faktach; równie ważne jest jednak, byśmy uznali skalę kryzysu za to, czym on jest. Największym błędem, jaki można popełnić, aby określić motyw tych ataków, jest stwierdzenie, że jest to tylko jedna przyczyna. Rzeczywistość jest zjawiskiem złożonym. Martwi nas klimat tej sytuacji w RPA."

Statystyka ataków za okres 1-15 lipiec 2019
Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa konsekwentnie milczy na temat ludobójstwa białych dokonywanego przez czarną społeczność jego kraju.

Źródło info; South Africa Today / AfriForum / Rome Research Institute
Źródło foto: Cesar Itiberê/PR [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons / Johnnyhurst [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons
loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.