Header Ads

Upadek moralny najważniejszego konkursu piękności! Osoba z zaburzeniem tożsamości płciowej wśród najpiękniejszych kobiet Świata! [Video]


Pochodzący z Hiszpanii 27-letni transseksualista zwany Angela Ponce wygrał w miniony weekend konkurs Miss Universe Hiszpanii, tym samym stając się pierwszą osobą z zaburzeniem tożsamości płciowej, która rywalizowała w konkursie z kobietami. 27-latek pokonał 22 zawodniczki podczas widowiska w Tarragonie. Dzięki temu Ponce i sędziowie, którzy go wybrali, doprowadzili do moralnego upadku głównego konkursu Miss Universe, który odbędzie się na Filipinach w grudniu 2018 roku. 

Urodzony w Pilar, wiosce niedaleko Sewilli, transseksualista został koronowany na Miss Cadiz w 2015 roku. Wyjaśniając dlaczego ostatecznie zdecydował się konkurować z kobietami, a nie z podobnymi sobie w Miss International Queen, powiedział El Pais:

"Doceniam oczywiście, że są takie zawody, ale ja jestem Angela. Jestem osobą, jestem kobietą i w zakresie różnorodności tego, czym jest bycie kobietą, jestem kobietą transseksualną. Chcę być sobą i aby ludzie mnie szanowali."

Angela Ponce z prawej.

Kluczową cechą transseksualizmu jest niezgodność pomiędzy płcią psychiczną a anatomicznymi cechami płciowymi, przy braku chorób psychicznych, nieprawidłowości hormonalnych lub genetycznych.Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych umieszcza transseksualizm w rozdziale V, wśród zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania (F), w obrębie zaburzeń osobowości i zachowania dorosłych (F6X), a dokładniej wśród zaburzeń identyfikacji płciowej (F64), obok transwestytyzmu o typie podwójnej roli, zaburzeń identyfikacji płciowej w dzieciństwie, zaburzeń identyfikacji płciowej innych oraz nieokreślonych. Leczenie transseksualizmu, związanego w dużej mierze z niezmiennymi czynnikami biologicznymi, na które nie ma wpływu świadomość, jest trudne. Nie istnieją powszechnie uznawane standardy leczenia transseksualizmu. W różnych państwach przebiega ono odmiennie. Próbę stworzenia jednolitych zaleceń terapeutycznych podjęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Przeciwdziałania Zespołowi Dezaprobaty Płci im. Harry’ego Benjamina (Harry Benjamin International Gender Dysphoria Association, HBIGDA). Terapię taką powinien prowadzić interdyscyplinarny zespół specjalistów, spośród których najważniejszą rolę przypisuje się psychiatrze.Źródło info: The Local Spanish / Wikipedia
Źródło foto: Wikipedia


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.